Avis d’attribution de marché
Résultats de la procédure de marché
Base juridique:
Directive 2014/24/UE
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Luuntiheysmittauslaitteistoiden hankinta, HUS Diagnostiikkakeskus + kaksi (2) optiolaitetta
Numéro de référence: HUS 181-2022
II.1.2)Code CPV principal33111600 Instruments de radiographie
II.1.4)Description succincte:
Hankinnan kohteena on kaksi (2) luuntiheysmittauslaitteistoa, jotka asennetaan vuoden 2022 aikana HUS Diagnostiikkakeskuksen Jorvin sairaalan ja Etelä-Karjalan keskussairaalan kliinisen fysiologian osastoille.
Hankintayksikkö valitsee sopimuskumppaniksi yhden (1) toimittajan.
Hankinnan kohde ja sitä koskevat vaatimukset on kuvattu yksityiskohtaisesti tarjouspyynnössä ja sen liitteissä.
II.1.6)Information sur les lotsCe marché est divisé en lots: non
II.2)Description
II.2.4)Description des prestations:
Hankinnan kohde on kuvattu tarkemmin hankinta-asiakirjoissa.