Det glæder os at kunne fortælle, at den nye version af TED-portalen bliver lanceret den 29. januar 2024 (skal bekræftes!) Er du interesseret i at få information om de nye funktioner og forbedringer og fordelene for brugerne? Gå ind og læs vores artikel – så bliver du klogere på det hele.
Der er i øjeblikket nogle fejl, der påvirker den måde, bekendtgørelser om e-formularer vises på. Vi arbejder på at løse problemet. Indtil det er løst, kan du finde mere information og vejledning på vores særlige side om problemet.
Tilmelding er åben til vores 4. workshop med TED-genbrugere, den 14. december 2023
Bygge og anlæg - 373114-2020
Danmark-København: Anlægsarbejde: jernbanebroer
2020/S 152-373114
Bekendtgørelse om indgåede kontrakter – forsyningsvirksomhed
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
NA0046 - BP 10.1 20804 Randersvej
II.1.2)Hoved-CPV-kode
45221112 Anlægsarbejde: jernbanebroer
II.1.4)Kort beskrivelse:
Projektet er et led i de forberedende arbejder for Banedanmarks Elektrificeringsprogram og omfatter en sporsænkning under bro 20804, beliggende i km. 89,6 på TIB-strækning 23, ved Randersvej i Skanderborg Kommune.
Formålet med projektet er at øge frihøjden under broen ved at sænke sporene, så broen efterfølgende overholder kravene til fritrumsprofilet for elektrificerede jernbaner.
Kontrakten er en samlet hovedentreprise for alle arbejder til projektets gennemførelse.
II.1.6)Oplysninger om delkontrakter
Kontrakten er opdelt i delkontrakter: nej
II.2)Beskrivelse
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)
45230000 Bygge- og anlægsarbejde i forbindelse med rørledninger, kommunikations- og stærkstrømsledninger, med hovedveje, veje, flyvepladser og jernbaner; nivelleringsarbejde
45232451 Dræningsarbejde og overjordiske arbejder
45234100 Byggearbejder i forbindelse med jernbaner
45234115 Arbejder i forbindelse med signaludstyr til jernbaner
90522000 Tjenesteydelser i forbindelse med kontamineret jord
98342000 Tjenester i forbindelse med arbejdsmiljøet
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet: