Oikeusperusta:
Asetus (EU, Euratom) N:o 2018/1046
I kohta: Hankintaviranomainen
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Keskusorganisaatio- ja keskussijaintipaikkatietokantoihin liittyvät tieto- ja viestintätekniset palvelut 2019–2023
Viitenumero: EMSA/OP/19/2019
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi48000000 Ohjelmatuotteet ja tietojärjestelmät
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
Tavoitteena on solmia 2 vuoden puitesopimus sellaisen kokeneen sopimusosapuolen kanssa, joka voi tukea Euroopan meriturvallisuusvirastoa (ESMA) ohjelmakoodin korjaamisessa, kehittävässä ylläpidossa, tietoteknisessä käyttötukipalvelussa sekä keskusorganisaatiotietokantaan (Central Organisation Database – COD) ja keskussijaintipaikkatietokantaan (Central Location Database – CLD) liittyvissä päivityksissä, joilla tuetaan SafeSeaNet-keskusjärjestelmän (SNN) jäsenvaltioille tarjoamia toiminnallisia palveluja.
II.1.5)Arvioitu kokonaisarvoArvo ilman alv:tä: 400 000.00 EUR
II.1.6)Osia koskevat tiedotTämä sopimus on jaettu osiin: ei
II.2)Kuvaus
II.2.4)Kuvaus hankinnasta:
IT-puitesopimuksen allekirjoittamisen jälkeen EMSA aikoo solmia sopimuksia erillistoiminnoista tekemällä yksittäisiä palvelutoimeksiantopyyntöjä IT-puitesopimuksen ehtojen ja määräysten mukaisesti.
Teisinis pagrindas:
Reglamentas (ES, Euratomas) Nr. 2018/1046
I dalis: Perkančioji organizacija
II.1)Pirkimo apimtis
II.1.1)Pavadinimas:
Centrinių organizacijų ir vietų duomenų bazių IRT paslaugos 2019-2023 m.
Nuorodos numeris: EMSA/OP/19/2019
II.1.2)Pagrindinis BVPŽ kodas48000000 Programinės įrangos paketai ir informacinės sistemos
II.1.4)Trumpas aprašymas:
Tikslas – sudaryti 2 metų preliminariąją sutartį su patyrusiu rangovu, kuris galėtų teikti paramą EMSA, susijusią su kodų koregavimu, plėtojimo technine priežiūra, IT pagalbos tarnyba ir naujovinimais, susijusiais su COD ir SLD programomis, remiant SSN centrinės sistemos veiklos paslaugas valstybėms narėms.
II.1.5)Numatoma bendra vertėVertė be PVM: 400 000.00 EUR
II.1.6)Informacija apie pirkimo dalisŠi sutartis suskaidyta į pirkimo dalis: ne
II.2)Aprašymas
II.2.4)Pirkimo aprašymas:
Pasirašiusi preliminariąją sutartį (IT) EMSA ketina sudaryti sutartis dėl specialios veiklos skelbdama individualias paslaugų užklausas, pagal preliminariosios sutarties (IT) sąlygas.