Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Services - 374253-2022
Pologne-Poznań: Services de gestion des ressources naturelles et de planification de la stratégie de conservation
2022/S 131-374253
Avis d’attribution de marché
Résultats de la procédure de marché
Services
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Sporządzenie dokumentacji do planu ochrony dla rezerwatu przyrody: „Żurawiniec”
II.1.2)Code CPV principal
90712400 Services de gestion des ressources naturelles et de planification de la stratégie de conservation
II.1.4)Description succincte:
W ramach zamówienia Wykonawca dokona weryfikacji:
a) sformułowania celu ochrony dla rezerwatu przyrody, proponując w razie konieczności nowe brzmienie celu;
b) granicy rezerwatu przyrody, proponując w razie konieczności nowy przebieg granicy w postaci wykazu punktów jej załamania ze współrzędnymi w układnie PL-1992 oraz odpowiedniej warwie wektorowej (w formacie .shp. lub .gpkg);
c) rodzaj, typ i podtyp rezerwatu przyrody, określając w razie konieczności zmianę klasyfikacji w aktualnie obowiązującym akcie;
d) w razie konieczności wyznaczenie otuliny rezerwatu przyrody z przebiegiem granicy w postaci wykazu punktów jej załamania i współrzędnymi w układnie PL-1992 oraz odpowiedniej warwie wektorowej (w formacie .shp. lub .gpkg).
II.1.6)Information sur les lots
Ce marché est divisé en lots: non
II.2)Description
II.2.4)Description des prestations:
Wykonawca przeprowadzi prace terenowe, których zakres wynika z art. 20 ustawy o ochronie przyrody oraz z rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 12 maja 2005 r. w sprawie sporządzania projektu planu ochrony dla parku narodowego, rezerwatu przyrody i parku krajobrazowego, dokonywania zmian w tym planie oraz ochrony zasobów, tworów i składników przyrody (Dz. U. Nr 94, poz. 794).
W zakresie opisu walorów przyrodniczych wymóg określony w pkt 3 Zamawiający doprecyzowuje następująco:
a) flora roślin naczyniowych — wykaz wszystkich stwierdzonych gatunków oraz rozmieszczenie rzadkich i chronionych taksonów;
b) flora mchów i porostów — wykaz wszystkich stwierdzonych gatunków oraz rozmieszczenie rzadkich i chronionych taksonów;
c) wykaz i rozmieszczenie wszystkich stwierdzonych zbiorowisk roślinnych;
d) wykaz i rozmieszczenie wszystkich stwierdzonych siedlisk przyrodniczych i gatunków mających znaczenie dla Wspólnoty ;
e) wykaz stwierdzonych gatunków zwierząt lub grzybów – wybór inwentaryzowanych grup będzie stanowiło kryterium oceny;
f) warstwy wektorowe z lokalizacją poszczególnych grup należy sporządzić zgodnie ze Standardem danych GIS w ochronie przyrody (Łochyński i Guzik, 2009), stanowiącym załącznik nr 1.
Wykonawca sporządzi dokumentację fitosocjologiczną zinwentaryzowanych jednostek fitosocjologicznych. W tym celu należy wykonać zdjęcia fitosocjologiczne z zastosowaniem metody Braun-Blanquet’a, wykorzystując skalę 9-stopniową skalę ilościowości (za Barkman i in., 1964 , tj. r, +, 1, 2m, 2a, 2b, 3, 4 i 5). Minimum jedno zdjęcie fitosocjologiczne musi charakteryzować zbiorowisko roślinne. Zdjęcia należy zestawić w jednej tabeli zbiorczej, przy czym w nagłówku tabeli zawierać będą się min. następujące dane: nr zdj. fito., data wykonania zdjęcia, współrzędne GPS (N, E), powierzchnia zdj., pokrycie/zwarcie w warstwach (A1, A2, B, C, D), liczba gatunków w zdjęciu. Zamawiający dopuszcza możliwość przedstawienia danych fitosocjologicznych zgromadzonych i udostępnionych w latach wcześniejszych, lecz dane te nie mogą być zebrane wcześniej niż z roku 2020.