Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Szolgáltatások - 37447-2020
Magyarország-Budapest: Projektfelügyeleti szolgáltatások, kivéve az építési munkák felügyeletét
2020/S 017-037447
Tájékoztató az eljárás eredményéről
A közbeszerzési eljárás eredménye
Szolgáltatásmegrendelés
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Szúnyoggyérítés szakértői feladatok (2020–2022)
Hivatkozási szám: EKR001229592019
II.1.2)Fő CPV-kód
79421100 Projektfelügyeleti szolgáltatások, kivéve az építési munkák felügyeletét
II.1.4)Rövid meghatározás:
A központi szúnyoggyérítéssel összefüggő szakértői feladatok ellátása a 2020–2022 évek vonatkozásában, keretmegállapodás szerinti közvetlen megrendelések keretében, a II.2.4) pontban és Közbeszerzési Dokumentumokban (KD) foglaltak szerint.
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
79421200 Projekttervezési szolgáltatások, kivéve az építési munkák tervezését
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
A közbeszerzés tárgya: a központi szúnyoggyérítés megszervezésével és ellenőrzésével összefüggő szakértői feladatok ellátása a 2020–2022 évek vonatkozásában keretmegállapodás, illetőleg az alapján kibocsátásra kerülő közvetlen megrendelések alapján, az alábbiak szerint.
A keretmegállapodás keretösszege: 193 000 000 HUF + áfa (a közbeszerzés mennyisége)
A nyertes ajánlattevő feladata a szúnyoggyérítéssel érintett területek behatárolása, az így kijelölt területeken az alkalmazandó gyérítési módszerek meghatározása, illetve az imágó- és szúnyoglárva-gyérítés hatékonyságának mérése.
A gyérítendő terület nagysága (irányadó/indikatív mennyiség a keretmegállapodás időtartama alatti évekre vonatkozóan a 2013–2018 évek tapasztalata alapján) összesen 800 000 ha területen, amely területen belül a tervezett megrendelésre kerülő mennyiségek
— légi biológiai szúnyoggyérítés folyadék kijuttatással (szúnyoglárva gyérítés) – évente 10 000 ha területen,
— légi biológiai szúnyoggyérítés granulátum kijuttatással (szúnyoglárva gyérítés) – évente 5 000 ha területen,
— földi biológiai szúnyoggyérítés (szúnyoglárva gyérítés) – évente 15 000 ha területen,
— földi kémiai szúnyoggyérítés (szúnyogimágó gyérítés) – évente 770 000 ha területen.
(Valamennyi tevékenység) MAGYARORSZÁG teljes területén.
Nyertes ajánlattevő feladata:
— az alkalmazandó gyérítési módszerek meghatározása,
— az imágó- és szúnyoglárva-gyérítés hatékonyságának mérése,
— a csípőszúnyog tenyészőhelyek felmérése és a lárvatenyészőhelyek térképezése a kiemelt régiókban.
Az imágó- és szúnyoglárva-gyérítés hatékonyságának mérése során a nyertes ajánlattevő feladata különösen:
— annak ellenőrzése, hogy a szúnyoggyérítést végző vállalkozó munkavégzése a vonatkozó jogszabályoknak, illetve az Országos Epidemiológiai Központ Módszertani Levelében foglaltak betartásával történik-e, továbbá az Ajánlatkérő és a gyérítési feladatot ellátó vállalkozó(k) között kötendő szerződésben foglaltaknak megfelelően, a szakértői javaslat alapján történik-e,
— a tervezett gyérítési időpontot megelőzően annak felmérése, hogy a gyérítés indokolt-e/időszerű-e,
— a munkavégzést követően csípésszám, illetve lárvaszám vizsgálat végzése, minta gyűjtése, és szükség esetén fajhatározás végzése,
— a helyszín előzetes bejárása és felmérése, valamint szúrópróbaszerű személyes ellenőrzés,
— a szúnyoggyérítést végző vállalkozó által elvégzett munka teljesítésigazolása.
Az ajánlattevőnek a szerződés teljesítéséhez biztosítani kell a szükséges számú - különösen az ajánlati felhívás III.1.3) pont M2) alpontja szerinti – szakemberek közreműködését a teljesítésben, illetőleg a nyertes ajánlattevő köteles biztosítani a szükséges számú (legalább a III.1.3) pont M2.1) pontja szerinti 2 fő és a VI.3) pont 3) alpontja szerinti további 8 fő, összesen 10 fő) entomológiai ismeretekkel bíró felsőfokú végzettséggel rendelkező szakemberek közreműködését a teljesítésben.
A közvetlen megrendelések teljesítése érdekében – különösen a csípőszúnyog tenyészőhelyek felméréséhez – az ajánlattevőnek a szerződéskötés időpontjára rendelkeznie kell legalább a következő eszközökkel, berendezésekkel, műszaki felszereltséggel:
— 3 db, térinformatikai szoftverek (különösen ArcGIS, QGIS) futtatására és távérzékelési adatbázisokból letöltött állományok (kül. GE, Bing aerial) feldolgozására alkalmas számítógép,
— 3 db, műholdas nyomkövetési rendszerrel rendelkező, valamint az asztali számítógépeken futó térinformatikai rendszerekkel kompatibilis fájlok közvetlen előállítására alkalmas szoftverrel (kül. ArcPad, DigiTerra) rendelkező terepi PDA készülék,
— 2 db, csípőszúnyog lárvák és imágók vizsgálatára alkalmas sztereo-mikroszkóp,
— csípőszúnyogok lárvák gyűjtéséhez szükséges lárvahálók, izolátorok, víz pH- és hőmérséklet-mérők.
Az előbbiek szerinti eszközök rendelkezésre állásáról az ajánlatban nyilatkozni kell.
További részletes elvárások a KD-ban találhatók.