Finlande-Vaasa: Services de technologies de l'information, conseil, développement de logiciels, internet et appui
2022/S 131-374479
Avis en cas de transparence ex ante volontaire
Base juridique:
Directive 2014/24/UE
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
XBRL-viranomaisraportointi SAP-järjestelmäympäristössä
Numéro de référence: HANK22/MS076
II.1.2)Code CPV principal72000000 Services de technologies de l'information, conseil, développement de logiciels, internet et appui
II.1.4)Description succincte:
Toteutettavan ratkaisun taustalla on muutos, jonka myötä kuntien, kuntayhtymien ja hyvinvointialueiden taloustilastot (tilinpäätös-, talousarvio- ja muut taloustiedot) toimitetaan XBRL (eXtensible Business Reporting Language) -muodossa Valtiokonttorille, kuntatalouden tietopalveluun. Kerättävää tietoa tuottavat kunnat, kuntayhtymät, kunnalliset liikelaitokset ja muut taseyksiköt, sekä vuodesta 2023 alkaen myös hyvinvointialueet.
Kirjanpito, osto- ja myyntireskontra tuotetaan Pohjanmaan hyvinvointialueen kuntayhtymässä CGI:n ylläpitämän SAP:n kautta, minkä vuoksi on kustannustehokkainta ja tarkoituksenmukaisinta hankkia XBRL-raportointipalvelun toteutus CGI:ltä.
II.1.6)Information sur les lotsCe marché est divisé en lots: non
II.2)Description
II.2.4)Description des prestations: