2. Участниците трябва да имат внедрена система за управление на качеството.
2. Участникът трябва да има внедрена система за управление на качеството по стандарт EN ISO 9001:2008, или EN ISO 9001:2015, или еквивалентна с обхват производство и/или доставка на стоки, включени в предмета на обществената поръчка. Сертификатът следва да е издаден от независими акредитирани лица съобразно чл. 64, ал. 5 от ЗОП.