Avis d'attribution de marché – secteurs spéciaux
Résultats de la procédure de marché
Base juridique:
Directive 2014/25/UE
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
„Sprzedaż energii elektrycznej na potrzeby własne oraz zakup energii elektrycznej wytworzonej w instalacji OZE wraz z usługą bilansowania handlowego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Ciechanowie Sp.
Numéro de référence: EA.W4.1.2022
II.1.2)Code CPV principal09300000 Électricité, chauffage, énergie solaire et nucléaire
II.1.4)Description succincte:
Przedmiotem zamówienia jest sprzedaż energii elektrycznej na potrzeby ZWiK Ciechanów o łącznym szacowanym wolumenie w ilości 4 200 MWh, w tym: Grupa taryfowa B23: szczyt przedpołudniowy - 700 MWh, szczyt popołudniowy - 400 MWh, pozostałe godziny doby - 2500 MWh; Grupa taryfowa C12A: strefa szczytowa - 180 MWh, strefa pozaszczytowa – 420 MWh, oraz zakup energii elektrycznej wytworzonej w OZE elektrowni biogazowej Zamawiającego o mocy 0,5 MW, o szacowanym wolumenie w ilości 50 MWh wraz z usługą bilansowania handlowego. Szczegółowy zakres zamówienia tj. wykaz obiektów w ZWIK w Ciechanowie, roczne szacunkowe zużycie i planowaną sprzedaż energii elektrycznej określa Załącznik nr 1 do SWZ.
II.1.6)Information sur les lotsCe marché est divisé en lots: non
II.2)Description
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)09300000 Électricité, chauffage, énergie solaire et nucléaire
II.2.4)Description des prestations:
Przedmiotem zamówienia jest sprzedaż energii elektrycznej na potrzeby ZWiK Ciechanów o łącznym szacowanym wolumenie w ilości 4 200 MWh, w tym: Grupa taryfowa B23: szczyt przedpołudniowy - 700 MWh, szczyt popołudniowy - 400 MWh, pozostałe godziny doby - 2500 MWh; Grupa taryfowa C12A: strefa szczytowa - 180 MWh, strefa pozaszczytowa – 420 MWh, oraz zakup energii elektrycznej wytworzonej w OZE elektrowni biogazowej Zamawiającego o mocy 0,5 MW, o szacowanym wolumenie w ilości 50 MWh wraz z usługą bilansowania handlowego. Szczegółowy zakres zamówienia tj. wykaz obiektów w ZWIK w Ciechanowie, roczne szacunkowe zużycie i planowaną sprzedaż energii elektrycznej określa Załącznik nr 1 do SWZ. 4.4. Usługi dystrybucyjne będą świadczone na podstawie odrębnej umowy zawartej przez Zamawiającego dla danego PPE z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego (OSD), tj. Energa – Operator S.A. z siedzibą w Gdańsku, z zastrzeżeniem pkt. poniżej. 4.5. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia lub zwiększenia łącznej ilości zakupionej energii, względem ilości określonej w ust. 1 niniejszego paragrafu, spowodowanej odpowiednio zmniejszonym lub zwiększonym zużyciem energii elektrycznej w poszczególnych PPE, określonych w Załączniku nr 1 do Umowy lub zmianą liczby PPE. Ewentualne zwiększenie łącznej ilości zakupionej energii elektrycznej nastąpi w trybie przewidzianym w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp na warunkach określonych w umowie.4.6. Podstawą rozliczeń będą informacje o ilości energii elektrycznej zużytej przekazane Wykonawcy przez OSD. 4.7. Wykonawca w imieniu i na rzecz Zamawiającego na mocy udzielonego pełnomocnictwa rodzajowego oraz danych przekazanych mu po akceptacji oferty przeprowadzi procedurę zmiany sprzedawcy oraz ustanowienia podmiotu odpowiedzialnego za bilansowanie POB. 4.8. Zamawiający udzieli wyłonionemu w postępowaniu Wykonawcy pełnomocnictwa do zgłoszenia w imieniu Zamawiającego umowy sprzedaży do Operatora Systemu Dystrybucyjnego w celu realizacji zawartej umowy sprzedaży energii elektrycznej i reprezentowania Zamawiającego w procesie zmiany sprzedawcy.4.9. Wykonawca zobowiązuje się do bilansowania handlowego Zamawiającego i pełnienia funkcji podmiotu odpowiedzialnego za bilansowanie handlowe URDw oraz zgłoszenia tego faktu do właściwego Operatora Systemu Dystrybucyjnego. 4.10. Wykonawca będzie posiadał właściwą umowę o świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej zawartą z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego, do którego sieci przyłączone są PPE Zamawiającego określone w Załączniku nr 1 do SWZ, umożliwiającą sprzedaż Zamawiającemu energii elektrycznej na potrzeby własne oraz zakup energii elektrycznej wytworzonej w instalacji OZE Zamawiającego.4.11. Zamawiający informuje, że zgodnie z pkt. A.3.5 Instrukcji Ruchu i Eksploatacji Sieci Dystrybucyjnej ENERGA-OPERATOR S.A.: „POB jest wskazywany przez sprzedawcę oraz przedsiębiorstwo zajmujące się wytwarzaniem energii elektrycznej, w umowie o świadczenie usług dystrybucji. Rozliczeń wynikających z niezbilansowania energii elektrycznej dostarczonej i pobranej z systemu, dla danego punktu poboru energii (PPE), dokonuje tylko jeden POB.”4.12. W załączniku nr 1 do SWZ informacyjnie wskazano parametry dla punktu PPE, które różnić się mogą od aktualnie obowiązujących lub mogą podlegać zmianie w trakcie trwania umowy na sprzedaż energii elektrycznej w obrębie grup taryfowych ujętych w SWZ. 4.13. Zamawiający informuje, że układy pomiarowe dla taryfy B23 są dostosowane do zasad TPA.
Zamawiający zastrzega możliwość zwiększenia lub zmniejszenia mocy umownej dla poszczególnych PPE Zamawiającego w trakcie trwania umowy z Wykonawcą, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza