II. szakasz: A szerződés tárgya
II.1)Meghatározás
II.1.1)Az ajánlatkérő által a szerződéshez rendelt elnevezés:
Keretmegállapodás az Európai Parlament és a Tanács 2008/57/EK Irányelve, illetve a 30/2010 (XII.23.) NFM rendelet szerinti EK (NoBo) és NSZ (DeBo) – hitelesítési eljárás lefolytatása a NIF Zrt. – mint Megrendelő – által Magyarország vasúti rendszer hálózata és kapcsolódó létesítményei vonatkozásában megvalósítandó projektjei esetében.
II.1.2)A szerződés típusa és a teljesítés helyeSzolgáltatások
Szolgáltatási kategória száma 12: Építészeti szolgáltatások; mélyépítési szolgáltatások és integrált mélyépítési szolgáltatások; városrendezési és tájrendezési szolgáltatások; az ezekkel összefüggő tudományos és műszaki tanácsadási szolgáltatások; műszaki vizsgálati és elemző szolgáltatások
A teljesítés helye: Magyarország vasúti rendszer hálózatai és kapcsolódó létesítményei.
NUTS-kód HU1 KÖZÉP-MAGYARORSZÁG,HU211 Fejér,HU32 Észak-Alföld
II.1.4)Keretmegállapodásra vonatkozó információkKeretmegállapodás egy ajánlattevővel
A keretmegállapodás időtartama
Időtartam év(ek)ben: 7
Indokolás arra az esetre vonatkozóan, ha a keretmegállapodás időtartama meghaladja a négy évet: Az Európai Unió 2007–2013 közötti KÖZOP, 2014-2020 közötti IKOP támogatási időszakaira eső pojekteket szükséges tanúsítási szempontból egységesen kezelni, ezen projektekhez kapcsolódóan minőségbiztosítási okokból szükséges a tanúsítási tevékenységek egységes, egy szerződés alapján történő ellátása. Erre tekintettel a jelen keretmegállapodáshoz kapcsolódó sajátosságok szükségessé teszik a hosszabb időtartam meghatározását. A hosszabb időtartam a 2013-2020 közötti támogatási időszak pénzügyi lezárásának várható időpontjára tekintettel lett meghatározva, amely időpont 31.12.2022.
A közbeszerzéseknek a keretmegállapodás teljes időtartamára vonatkozó becsült összértéke
Becsült érték áfa nélkül: 14 000 000 000 HUF
II.1.5)A szerződés vagy a beszerzés(ek) rövid meghatározása
Keretmegállapodás az Európai Parlament és a Tanács 2008/57/EK Irányelve, illetve a 30/2010 (XII.23.) NFM rendelet szerinti EK (NoBo) és NSZ (DeBo) – hitelesítési eljárás lefolytatására a NIF Zrt. – mint Megrendelő – által Magyarország vasúti rendszer hálózata és kapcsolódó létesítményei vonatkozásában megvalósítandó projektjei esetében.
II.1.6)Közös közbeszerzési szójegyzék (CPV)71311300 Infrastruktúrával kapcsolatos tanácsadói szolgáltatások
II.2)Szerződés szerinti mennyiség
II.2.1)Teljes mennyiség:
Az Európai Parlament és a Tanács 2008/57/EK Irányelve (a vasúti rendszer Közösségen belüli kölcsönös átjárhatóságáról) VI. melléklete, illetve a magyar jogrendben ennek megfelelő 30/2010 (XII.23.) NFM rendelet (a vasúti rendszerek kölcsönös átjárhatóságáról) 4. melléklet szerinti EK (NoBo) és NSZ (DeBo) – hitelesítési eljárás lefolytatása a NIF Zrt. – mint Megrendelő – által megvalósítandó vasúti rendszer hálózatot, és kapcsolódó létesítményeit érintő projektjek esetében (Infrastruktúra alrendszer, Energiaügy alrendszer, Pályamenti ellenőrző irányító és jelző alrendszer), az SG modul (2010/713/EU Határozat I. melléklete szerint) alapján, valamint az Európai Bizottság 2014/897/EU ajánlása 21. pontja alapján.
Ajánlatkérő a nyertes ajánlattevővel az egyes projektekhez igazodóan, konzultációt követően egyedi szerződéseket fog kötni. A keretmegállapodásos eljárás a Kbt. 109. § (1) bekezdés b) pont szerinti.
Teljes mennyiség:
A megadott mennyiségek az elkészült létesítmények és tervezett beruházások munkamennyiségeinek felelnek meg.
Az EK- és NSz hitelesítési eljárást az alábbi projektek esetében kell lebonyolítani:
Az Európai Unió 2007-2013 közötti KÖZOP, valamint a 2014-2020 közötti IKOP támogatási időszakára eső, a NIF Zrt. – mint Megrendelő – által megvalósítandó vasúti rendszer hálózata és kapcsolódó létesítményeinek projektjei.
Infrastruktúra alrendszer [INF+PRM – Infrastruktúra és akadálymentesítés] – Kapcsolódó rendszerelem tanúsítások 5 db:
Tanúsítványok:
— Vasúti pálya, nyílt vonal INF – 1120 vkm, 23 db. (Összes nyíltvonali vágánykilométer, a kétvágányú pálya hossza kétszer számít bele.)
— Vasúti pálya, középállomás 8 vágányig INF+PRM – 260 vkm, 87 db. (Összes vágányhossz és darabszám akadálymentesítés tanúsításához is! Peronok, aluljárók, stb.)
— Vasúti pálya, nagy állomás, pályaudvr 8 vágánytól INF+PRM – 90 vkm, 14 db. (Összes vágányhossz és darabszám akadálymentesítés tanúsításához is! Peronok, aluljárók, stb.)
— Felvételi épület állomáson INF+PRM – 62 db. (Akadálymentesítés tanúsításához is.)
— Felvételi épület pályaudvaron INF+PRM – 5 db. (Akadálymentesítés tanúsításához is.)
Pályamenti ellenőrző-irányító és jelző (Biztosítóberendezés) alrendszer [CCS] – Kapcsolódó rendszerelem tanúsítások 15 db:
— Biztosítóberendezés nyíltvonal – 614 vkm, 5 db. (Összes nyíltvonali vágánykilométer, a kétvágányú pálya hossza kétszer számít bele.)
— Biztosítóberendezés kiépítése vagy felújítása középállomáson 8 vágányig – 174 vkm, 61 db. (Összes vágányhossz és állomások darabszáma.)
— Biztosítóberendezés kiépítése vagy felújítása nagyállomáson, pályaudvaron 8 vágánytól – 52 vkm, 13 db. (Összes vágányhossz és állomások darabszáma.)
Pályamenti ellenőrző-irányító és jelző alrendszer [GSM-R]:
Tanúsítványok: GSM-R telepítése 2554 vkm, 8 db. (GSM-R rendszer telepítésével érintett vonalak összes hossza, projektek száma.)
Energiaügyi alrendszer [ENE]- Kapcsolódó rendszerelem tanúsítások 5 db:
— Energiaellátás (felsővezeték) nyíltvonalon – 885 vkm, 10 db. (Összes nyíltvonali vágánykilométer, a kétvágányú pálya hossza kétszer számít bele.)
— Energiaellátás (villamos felsővezeték)kiépítése vagy felújítása középállomáson 8 vágányig – 153 vkm, 54 db. (Összes vágányhossz és darabszám is. Peronok, aluljárók, stb.)
— Energiaellátás (villamos felsővezeték)kiépítése vagy felújítása nagyállomáson, pályaudvaron 8 vágánytól – 61 vkm, 13 db. (Összes vágányhossz és darabszám.)
Energiaügy [ENE] alrendszer:
— Váltakozó áramú vontatási villamos alállomás építése vagy felújítása 24 db.
Engedélyezési terv készítése:
— Infrastruktúra tervezés (vasúti pálya komplett) INF+PRM – 779 vkm, 15 db. (Vasúti pálya tervezése komplett (állomások, peronok, aluljárók, magasépítmények).)
— Pályamenti ellenőrző-irányító és jelző (Biztosítóberendezés) CCS – 774 vkm, 21 db. (Biztosítóberendezés tervezése.)
— Energiaügy ENE – 612 vkm, 34 db. (Energiaellátás tervezése.)
Kiviteli terv készítése:
— Infrastruktúra tervezés (vasúti pálya komplett) INF+PRM – 1129 vkm, 26 db. (Vasúti pálya tervezése komplett (állomások, peronok, aluljárók, magasépítmények).)
— Pályaoldali ellenőrző-irányító és jelző (Biztosítóberendezés) CCS – 1056 vkm, 25 db. (Biztosítóberendezés tervezése.)
— Energiaügy ENE – 945 vkm, 39 db. (Energiaellátás tervezése.)
Tervezéi projektek meglévő EK-hitelesítési nyilatkozatainak hálózati integrálása – 4 db. (Az egyes projektekre (alrendszerekre) vonatkozó EK-hitelesítési nyilatkozatok egyetlen, a hálózati projektre mint egységes egészre vonatkozó EK-hitelesítési nyilatkozatban történő egyesítése. A feladat ellátása során figyelembe kell venni az Európai Bizottság 2014/897/EU (2014. december 5.) ajánlását.)
Kivitelezési projektek meglévő EK-hitelesítési nyilatkozatainak hálózati integrálása – 12 db. (Az egyes projektekre (alrendszerekre) vonatkozó EK-hitelesítési nyilatkozatok egyetlen, a hálózati projektre mint egységes egészre vonatkozó EK-hitelesítési nyilatkozatban történő egyesítése. A feladat ellátása során figyelembe kell venni az Európai Bizottság 2014/897/EU (2014. december 5.) ajánlását.)
A keretmegállapodásos eljárásban nyertes ajánlattevő feladatát képezi az ún. megismételt tanúsítások elvégzése is, amelynek az ellenértéke – minden esetben – az eseti szerződés alapján elszámolt díj 10 %-a.
II.2.2)Vételi jogra (opcióra) vonatkozó információVételi jog (opció): nem