Νομική βάση:
Οδηγία 2014/24/ΕΕ
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Προμήθεια γευμάτων για τους μαθητές του Μουσικού Σχολείου Ιλίου
Αριθμός αναφοράς: Π79/23
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV15894210 Σχολικά γεύματα
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Προμήθεια γεύματος (πλήρες μεσημβρινό γεύμα) για τη σίτιση μαθητών του Μουσικού Σχολείου Ιλίου (Μουσικό Γυμνάσιο και Γενικό Μουσικό Λύκειο). Η παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται στα κάτωθι τμήματα:
1η Ομάδα: «Προμήθεια γεύματος για τους μαθητές του Μουσικού Σχολείου Ιλίου», εκτιμώμενης αξίας 302.400,00€ πλέον Φ.Π.Α. 13%
2η Ομάδα: «Προμήθεια γεύματος για τους μαθητές του Μουσικού Σχολείου Ιλίου χωρίς γλουτένη και ίχνη γλουτένης», εκτιμώμενης αξίας 6.440,00€ (συμπεριλαμβανομένου του δικαιώματος προαίρεσης ύψους 3.220,00€) πλέον Φ.Π.Α. 13% (αφορά αποκλειστικά την σίτιση μαθητών οι οποίοι πάσχουν από κοιλιοκάκη).Η πιστωση θα βαρύνει τον ΚΑ 15.6481.0005.
Σύμφωνα με το άρθρο 75 του ν. 3463/06 όπως ισχύει, η σίτιση μαθητών μουσικών και καλλιτεχνικών σχολείων αποτελεί αρμοδιότητα των Δήμων.
II.1.5)Εκτιμώμενη συνολική αξίαΑξία χωρίς ΦΠΑ: 308 840.00 EUR
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματαΗ παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: ναι
Μπορούν να υποβληθούν προσφορές για όλα τα τμήματα
II.2)Περιγραφή
II.2.1)Τίτλος:
1η Ομάδα: «Προμήθεια γεύματος για τους μαθητές του Μουσικού Σχολείου Ιλίου»
Αριθμός τμήματος: 1
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV15894210 Σχολικά γεύματα
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης:
Προμήθεια γεύματος (πλήρες μεσημβρινό γεύμα) για τη σίτιση μαθητών του Μουσικού Σχολείου Ιλίου (Μουσικό Γυμνάσιο και Γενικό Μουσικό Λύκειο).1η Ομάδα: «Προμήθεια γεύματος για τους μαθητές του Μουσικού Σχολείου Ιλίου»,εκτιμώμενης αξίας 302.400,00€ πλέον Φ.Π.Α. 13% .
Η διάρκεια ισχύος της σύμβασης ορίζεται από την 01/11/2023 έως την λήξη του σχολικού έτους 2023-2024 με δυνατότητα χρονικής παράτασης.
Η διενέργεια του διαγωνισμού θα γίνει με βάση τους όρους της Διακήρυξης που θα εγκρίνει η Οικονομική Επιτροπή, με κατάθεση ηλεκτρονικών προσφορών από πλευράς των διαγωνιζομένων και με κριτήριο κατακύρωσης την πλέον συμφέρουσα από οικονομικής άποψης προσφορά βάσει τιμής και σύμφωνα με τις προϋποθέσεις & τα οριζόμενα τους όρους Διακήρυξης.
Προσφορές υποβάλλονται για το σύνολο των ειδών τουλάχιστον μίας ομάδας. Προσφορές που δεν περιλαμβάνουν το σύνολο των ειδών τουλάχιστον μίας ομάδας θα απορρίπτονται.
Αναλυτική περιγραφή του αντικειμένου της σύμβασης δίδεται στο ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΙΙ της διακήρυξης.
2η Ομάδα: «Προμήθεια γεύματος για τους μαθητές του Μουσικού Σχολείου Ιλίου χωρίς γλουτένη και ίχνη γλουτένης»
Αριθμός τμήματος: 2
Προμήθεια γεύματος (πλήρες μεσημβρινό γεύμα) για τη σίτιση μαθητών του Μουσικού Σχολείου Ιλίου (Μουσικό Γυμνάσιο και Γενικό Μουσικό Λύκειο).2η Ομάδα: «Προμήθεια γεύματος για τους μαθητές του Μουσικού Σχολείου Ιλίου χωρίς γλουτένη και ίχνη γλουτένης»,εκτιμώμενης αξίας 6.440,00€ (συμπεριλαμβανομένου του δικαιώματος προαίρεσης ύψους 3.220,00€) πλέον Φ.Π.Α. 13% . Η διάρκεια ισχύος της σύμβασης ορίζεται από την 01/11/2023 έως την λήξη του σχολικού έτους 2023-2024 με δυνατότητα χρονικής παράτασης.