Services - 375943-2017
Belgique-Malines: Logiciels et systèmes d'information
2017/S 183-375943
Avis de marché – secteurs spéciaux
Services
Base juridique:
Directive 2014/25/UE
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Contactloze EMV en ABT oplossing voor De Lijn.
Numéro de référence: TECH-M_C_Klant _ Verkoop-2017-mibng-236-F05_0
II.1.2)Code CPV principal
48000000 Logiciels et systèmes d'information - KA03 - KA04 - IA23
II.1.4)Description succincte:
De Lijn wenst een contacloze EMV („cEMV”) en Account Based Ticketing („ABT”) oplossing te implementeren. Het bestek bevat zowel de aankoop van een Software as a Service („SaaS”) oplossing en de gerelateerde onderhoudsvoorzieningen voor alle Account Based Ticketing back office functies als de aankoop en installatie van de cEMV voertuigterminals en cEMV controletoestellen. Het raamcontract heeft een looptijd van 10 jaar. Het bestek wordt opgedeeld in 2 percelen (cfr II.2.4).
II.1.5)Valeur totale estimée
II.1.6)Information sur les lots
Ce marché est divisé en lots: oui
Il est possible de soumettre des offres pour tous les lots
II.2)Description
II.2.1)Intitulé:
Alle back office diensten inclusief acquiring diensten en alle toestellen inclusief terminals en controle toestellen
Lot nº: 1
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)
48000000 Logiciels et systèmes d'information
II.2.4)Description des prestations:
Perceel 1 heeft een brede scope, die geleverd dient te worden door 1 enkele leverancier of door een consortium. Het perceel omvat back office diensten, acquiring diensten, voertuigterminals en controletoestellen.
De back office diensten bestaan uit Software as a Service cloud-diensten. Telkens wanneer een reiziger met zijn betaalkaart tapt op een terminal, wordt die taptransactie verwerkt in die back office dienst en vertaald in een betaalbedrag, bijvoorbeeld 2 EUR bij een opstap, 0 EUR bij een overstap. Een ABT back office kan taps gemaakt met betaalkaarten verwerken, maar ook taps gemaakt met Openbare Vervoermaatschappij („OV”) kaarten (Calypso standaard in België). Wanneer beide groepen van reizigers de cEMV / ABT oplossing gebruiken, zullen enkele honderd miljoen taps per jaar geregistreerd worden (bron: jaarverslag van De Lijn van 2016).
Omwille van de plaatsing van alle ticketing intelligentie in een centrale back office laten ABT oplossingen toe om gemakkelijk met verschillende regiotarieven, piek/dal tarieven etc. te werken.
Perceel 1 bevat het back office dienstenpakket met de volgende recurrente diensten:
* de core ABT back office service die taps omzet in betaalbedragen, gebruik makende van de cEMV transit rules of andere betaalmethodes (bv. SEPA Direct Debit);
* acquiringdiensten, die in het geval van taps met betaalkaarten een betaaltransactie initiëren (vanaf de bank van de reiziger) en het dagelijks totaalbedrag storten op de rekening van De Lijn;
* controlediensten die toelaten aan een lijncontroleur om na te gaan of een reiziger zijn kaart getapt heeft op een terminal;
* toestel management diensten die de „gezondheid” van elke terminal en elk controletoestel monitoren en bij defecten een incident escaleren naar de technische diensten van De Lijn;
* key management diensten die de toestellen en diensten adequaat beveiligen met veiligheidssleutels.
Perceel 1 bevat bovendien de eenmalige aankoop van:
* 5 000 tot 10 000 terminals (vermoedelijke hoeveelheid) die taps kunnen registreren van cEMV betaalkaarten en OV kaarten;
* 350 controletoestellen (vermoedelijke hoeveelheid);
* back office setup diensten;
* documentatie van API's.
De ABT back office dienst dient te integreren met de volgende De Lijn back end systemen:
* een CRM/CDI en Product Sales systeem die account informatie bijhoudt (aangekochte reisproductcontracten per account);
* een tarievenmatrix die de tarieven per reisproduct bijhoudt;
* een ERP systeem met alle De Lijn boekhoudfuncties;
* een BSS systeem dat gevoed moet worden met tap transactie informatie voor strategische business rapportering;
* een IM/SSO systeem dat naadloze toegang geeft aan de eindgebruiker tot de ABT back office klantendienstfuncties;
* een OV kaartbeheer systeem waarin de geldigheid van OV kaarten gebruikt op het systeem teruggevonden kan worden;
* een PKI systeem met zijn RA en CA om de veiligheid van het systeem en de toestellen te waarborgen.
Alle terminal installaties
Lot nº: 2
Vermits de installatie van cEMV terminals op de De Lijn voertuigen weinig afhankelijk is van het terminal type, wordt er geopteerd om de installatie diensten via een apart perceel aan te besteden. De Lijn heeft 3 500 voertuigen die voorzien dienen te worden van nieuwe voertuigterminals.
Perceel 2 bevat de eenmalige aankoop van:
* 5 000 tot 10 000 terminal installaties (vermoedelijke hoeveelheid).