Ajánlati/részvételi felhívás
Jogalap:
2014/24/EU irányelv
I. szakasz: Ajánlatkérő
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Tengeri légi felügyeletre szolgáló távirányítású légijármű-rendszerek (RPAS) kísérleti alkalmazása.
Hivatkozási szám: Frontex/OP/694/2016/JL.
II.1.2)Fő CPV-kód60440000 Légi és kapcsolódó szolgáltatások
II.1.4)Rövid meghatározás:
A Frontex tengeri határellenőrzési szolgáltatásokat kíván igénybe venni 8 blokkban (100 óra/blokk), amelyből 2 blokk egy időben vehető igénybe ugyanarról a bevetési repülőtérről, és amelyből 2 blokkot egymást követően lehet igénybe venni. A szolgáltatást közepes repülési magasságú, hosszú repülési idejű távirányítású légijármű-rendszerekkel (medium altitude-long endurance remotely piloted aircraft system, MALE RPAS), a Földközi-tenger Frontex által kijelölt területein, 2016 4. negyedéve és 2017 1. negyedéve közötti időszakban kell végrehajtani.
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrendÉrték áfa nélkül: 5 500 000.00 EUR
II.1.6)Részekre vonatkozó információkA beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
A Frontex tengeri határőrizeti szolgáltatásokat kíván igénybe venni, amelyeket a Földközi-tenger meghatározott tengeri területein 2016 negyedik negyedéve és 2017 első negyedéve között kell lebonyolítani. A kínált szolgáltatásoknak magukban kell foglalniuk az RPAS-platform (távirányított légijármű-rendszer – RPAS, Remotely Piloted Aircraft System), a hasznos teher, a kommunikációs berendezések, valamint a rendszert kezelő valamennyi szükséges szakértő rendelkezésre bocsátását és működési támogatás nyújtását.