Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Építési beruházás - 376375-2020
Magyarország-Budapest: Vasútépítés
2020/S 154-376375
Tájékoztató a szerződés módosításáról
Szerződés/koncesszió módosítása az érvényességi ideje alatt
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Vállalkozási Szerződés keretében a Szeged - Hódmezővásárhely tram-train létesítése: Szeged - Hódmezővásárhely vonalszakasz nagyvasúti munkák tervezési és kivitelezési feladatainak ellátása
II.1.2)Fő CPV-kód
45234100 Vasútépítés
II.2)Meghatározás
II.2.1)Elnevezés:
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45234116 Pályaépítés
45213321 Vasútállomás építése
45234115 Vasúti jelzések szerelése
45231400 Erősáramú vezeték építése
45234160 Felsővezeték építése
45317000 Egyéb villamos szerelési munka
71240000 Építészeti, mérnöki és tervezési szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése a szerződéskötés időpontjában:
A Szeged Rókus elágazás (bez.) – Hódmezővásárhelyi Népkert (bez.) 21,3 km szelvényezés szerinti hosszú vasúti vonalszakasz (1559+00 – 1772+00 hmsz,), nyíltvonalainak és állomási átmenő fővágányainak átépítése v=80/100 km/h pályasebességre és 225 kN tengelyterhelésre, szakaszonként új második vágány építésével.
Hódmezővásárhelyi Népkert vasútállomás nagyvasúti vágányhálózatának korszerűsítése, Algyő állomás vágányhálózata részleges korszerűsítése, bővítése. Új 2. vágány építése Szeged-Rókus elágazás – Baktó elágazás és Sártó elágazás – Kopáncs forgalmi kitérő között. Térvilágítás kiépítése az állomásokon és forgalmi kitérőknél, 0,4 kV-os villamos energiaellátás korszerűsítése. Műtárgyak rekonstrukciója. P+R rendszer kialakítása Algyő állomáson.
Állomási biztosítóberendezések cseréje, vonali biztosítóberendezések átépítése. Új kábelalépítmény és kábelhálózat kiépítése az állomásokon és a vonalon. Integrált vasúti távközlési rendszer, korszerű utastájékoztató berendezések létesítése. A feladat részeként a kiadotthoz képest a műszaki leírás szerinti helyszíneken módosított engedélyezési és kiviteli terv készítése is szükséges. A módosításhoz kapcsolódó engedélyek, illetve egyéb hozzájárulások megszerzése is a feladat részét képezi.
Főbb mennyiségek:
– Összesen 30 vágánykilométer (vkm) állomási- és nyíltvonali-, 54. és 60 r. hézagnélküli vágány építése és átépítése alépítménnyel, a felépítmény átépítése részben nagygépes technológiával.
– Összesen 29 csoport kitérő beépítése, vagy cseréje: Szeged-Rókus elágazás 3 csoport, Baktó elágazás 3 csoport, Algyő állomás 10 csoport, Sártó elágazás 2 csoport, Kopáncs forgalmi kitérő állomás 6 csoport, Hódmezővásárhely-Népkert állomás 5 csoport.
– A kitérők cseréje vagy beépítése mindhárom állomáson, a 2 elágazáson is al- és felépítménnyel együtt valósul meg.
– Távvezérelt villamos váltófűtés kiépítése: 29 csoport kitérőben.
– 23,3 km biztosítóberendezési vonalkábel és 23,3 km erősáramú kábel építése és szerelése.
– Vasúti műtárgyak: 4 db 1,5 m-es kerethíd építése, illetve átépítése / 1 db 3,5 m nyílású kerethíd felújítása / 1 db 2,5 m nyílású kerethíd felújítása / Algyői acélszerkezetű Tisza-híd hídpillér felújítás, rácsos acélszerkezet megerősítés, részleges acélszerkezet csere, pályaszerkezet felújítása, illetve cseréje ragasztott vályús leerősítésre. A támaszközök rendre 4x52,48 m, 104,40 m és 2x52,48+42,00 m.
– A jelenlegi biztosítóberendezés elbontása Hódmezővásárhelyi Népkert, Kopáncs forgalmi kitérő, Algyő állomásokon.
– Távvezérelt jelfogófüggéses vagy elektronikus biztosítóberendezés kiépítése az alábbi helyszíneken: Hódmezővásárhelyi Népkert állomás (5 csoport villamos állítású váltó), Kopáncs forgalmi kitérő állomás (6 csoport villamos állítású váltó), Sártó elágazás (2 csoport villamos állítású váltó), Algyő állomás (10 csoport villamos állítású váltó), Baktó elágazás (3 csoport villamos állítású váltó), Szeged-Rókus elágazás (4 csoport villamos állítású váltó) – összesen 30 csoport villamos állítású váltó
– Új távközkési hálózat és berendezések kiépítése a Hódmezővásárhelyi Népkert – Szeged Rókus vonalszakaszon, az új fényvezetőszálas optikai kábel lefektetése Hódmezővásárhelyi Népkert – Szeged Rókus és Szeged Személypályaudvar, valamint Hódmezővásárhelyi Népkert – Mindszent között összesen 72 km hosszban), a központi forgalomirányítás kiépítése Szeged Személypályaudvar KÖFI központban.
– 2 db esélyegyenlőséget biztosító sínkoronaszint + 55 cm magas peron építése Hódmezővásárhelyi Népkert állomáson, 1 db sínkoronaszint + 30 cm magas peron építése Algyő állomáson.
– Tervezési munkák a dokumentációban részletezettek szerint: módosított engedélyezési, kiviteli tervek, megvalósulási tervek elkészítése (30 km vasúti pálya építése/átépítése – állomások és nyíltvonali szakaszok -, valamint a kapcsolódó szakági kivitelezési munkák terveinek elkészítése).
A feladatokat részletesen a közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák.