Figyelem: programozási hibák miatt az e-hirdetmények megjelenítése jelenleg nem tökéletes. Már dolgozunk a probléma megoldásán. További tudnivalókért és útmutatásért kérjük, látogasson el erre az oldalra.
Már lehet regisztrálni a TED-adatok továbbfelhasználóinak szóló 4. műhelytalálkozóra, amelyre 2023. december 14-én kerül sor.
Szolgáltatások - 376742-2022
Magyarország-Paks: Építészeti tervezési szolgáltatások
2022/S 132-376742
Ajánlati/részvételi felhívás
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Csengey Dénes KK felújításának tervezési munkái
Hivatkozási szám: EKR000964092022
II.1.2)Fő CPV-kód
71220000 Építészeti tervezési szolgáltatások
II.1.4)Rövid meghatározás:
A tervezési munka során az alábbi feladatok elvégzése szükséges:
A Városi Művelődési Központ (Csengey Dénes Kulturális Központ) 1978-ban üzembe helyezett, 4 235 m2 nettó alapterületen működő intézmény mára már elavult, korszerűtlen. A jelenlegi terei, berendezései, technikai kiszolgáló művei korlátozzák a használók körét, valamint a szakmai lehetőségek kínálatát.
A Csengey Dénes Kulturális Központ épületének illetve környezetének a kisváros hangulatához méltó, a kor elvárásainak megfelelő - építészetileg és funkcionalitásában is - igényesen megtervezett korszerűsítésének megvalósítása. A meglévő épület bővítésével új funkciókhoz (vegyes funkciójú tér kialakítása: kamara előadások, társasági összejövetelek, céges reprezentációs események, kulturális csoportok próbalehetőségeihez, stb) szükséges helyigény biztosítása. Az épület környezetében új járdaburkolat, térburkolat, csapadékvíz-elvezetés építése, szükség esetén egyéb közműrekonstrukció elvégzése, rendezett zöldfelület kialakítása. Cél az épület komplex akadálymentesítése is úgy, hogy az új létesítmény a meglévő lakosság szám igényein túlmenően, a lakosságszám jelentősebb növekedése esetén is, mikrotérségi szinten képes legyen kiszolgálni az igényeket.
A kapcsolódó járulékos munkákkal együtt kell a feladatokat elvégzeni, a közbeszerzési dokumentumokban szereplők szerint.
A kivitelezési munkák becsült költsége: nettó 3 000 000 000 Ft.
A tervezéshez szükséges tervezők:
A 266/2013. (VII. 11.) Korm. rendelet 1. sz. melléklet II. Építészeti-műszaki tervezés szakterületei szerint:
2. sor: Építészeti tervezési terület -É
3. sor Belsőépítészeti tervezési szakterület - BÉ
4. sor: Táj- és kertépítészeti tervezési terület - K
9. sor: Közlekedési építmények tervezési szakterület közúti építmények tervezési részszakterület - KÉ-K
30. sor Tartószerkezeti tervezési szakterület - T
32. sor Építmények gépészeti tervezési szakterület - G
33. sor Építmények gépészeti tervezési szakterület, épületfizikai tervezési részszakterület - G-ÉF
34. sor Építményvillamossági tervezési szakterület - V
35. sor: Geotechnikai tervezési szakterület - GT
szerinti jogosultsággal rendelkező tervezők.
Tekintettel arra, hogy az építési beruházások, valamint az építési beruházásokhoz kapcsolódó tervezői és mérnöki szolgáltatások közbeszerzésének részletes szabályairól 322/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 12. §-a értelmében, mivel a Tervező által készített tervek alapján megvalósítandó az építési beruházás értéke meghaladja az uniós értékhatárt - az Étv. 33. § (4) bekezdése szerinti - tervezői művezetés igénybevétele kötelező, ezért a Tervezőnek a kivitelezés során - külön szerződés keretében- a tervezői művezetést biztosítania kell.
A tervezési munkák megvalósítására vonatkozó további előírások:
- A meglévő színházterem felújítása, korszerűsítése (új, mai kor színvonalához igazodó széksorok és lábterek, lehetőség szerint megnövelt színpad tér, korszerű fény és hangtechnikai megoldások). Mindezt úgy, hogy a nézőtéri férőhelyek száma nem csökkenhet 438 fő alá. A színházterem a szomszédos, alárendelt (kiszolgáló) helyiségekkel is egyesíthető (pl. volt vetítő helyiség).
- Új többfunkciós terem kialakítása az épület bővítményi részében, amelynek nézőtéri befogadóképessége minimum 200 fő és amely mobil színpad mérete alapján ekkora befogadóképességű előadások lebonyolítására alkalmas.
- Meglévő épületben a színházi öltözők és vizes blokkok elhelyezkedésének és kapacitásának vizsgálata, szükség szerinti bővítése.
- A bővítményi épületrész lapostető szerkezet egy részének járhatóvá tétele szükséges, ahol pihenő-dohányzó-rekreációs célú tartózkodás megvalósítása tervezési feladat.
- Elvárás a rekonstrukcióval érintett meglévő épület teljes körű akadálymentesítése is, akár személyfelvonó betervezése.
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
71320000 Mérnöki tervezési szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
- A létesítmény környezetében, tervezési területen belül utcabútorok telepítésének és térburkolatok építésének tervezése, összhangban az Atom tér burkolataival, figyelembe véve az Atom tér felújításának műszaki és burkolati megoldásait, anyaghasználatát. Törekedni kell az utcabútorok esetén olyan típus tervezésére, amelyek kis karbantartással üzemeltethetőek.
- A meglévő parkoló számok vizsgálata a hatályos jogszabályok alapján, figyelembe véve a létesítmény befogadóképességének jelentős bővülését. Parkolásra alkalmas területek meghatározása parkolók számának növelése céljából, parkolók, mozgáskorlátozott parkoló(k) tervezése, a meglévő zöldfelület nagymértékű csökkenése nélkül.
- A Tervező feladata a generál tervezési feladatok teljes körű ellátása, a tervezésben résztvevő tervezők - építész, statikus, villamos, gépészeti-, és közműtervezők, geodéta, talajmechanikus, rehabilitációs szakmérnök, színpadtechnikai tervező stb. - a koncepciótól a kiviteli tervig tartó, koordinált együttműködése, összehangolt tervek elkészítése.
- Teljeskörű akadálymentes közlekedést biztosító építészeti megoldások tervezése, egyedi helyzetek (járdák, térburkolatok, lépcsők, liftek, rámpák, rézsűk, támfalak, infokommunkáció stb.) megoldása, tervezése.
- A szükséges vázlattervek, engedélyezési-, és kiviteli tervdokumentációk elkészítése, engedélyeztetés lefolytatásában való tevékeny közreműködés, A kiviteli tervdokumentáció a kivitelező kiválasztására vonatkozó közbeszerzési eljárás lebonyolításához és a kivitelezés megvalósításához is szükséges, ezért a vonatkozó hatályos jogszabályok szerint kell azt elkészíteni.
- A létesítmény környezetében, tervezési területen belül utcabútorok telepítésének és térburkolatok építésének tervezése, összhangban az Atom tér burkolataival, figyelembe véve az Atom tér felújításának II. ütemét, műszaki és burkolati megoldásait, anyaghasználatát. Törekedni kell az utcabútorok esetén olyan típus tervezésére, amelyek kis karbantartással üzemeltethetőek. Ezt szükséges egyeztetni az Üzemeltetővel.
- Elektromos járművek töltésére szolgáló töltőpont előkészítésének (villamos betáplálás kiépítése) tervezése az épület Gagarin utca felőli oldalán lévő parkolójának területén.
- A Gagarin utcai parkolóban OTÉK szerinti darabszámú kerékpár tárolására alkalmas kerékpártároló tervezése.
- Kültéri digitális torony - tájékoztatási pont (hangrendszerrel, irányított hangrendszerrel, WiFi, USB töltő, napelem, stb.) kialakításának tervezése (pl.: https://www.sensomedia.hu).
- Meglévő alapépület csapadékvíz elvezető hálózatának a komplex rendszer teljes rekonstrukciójának megtervezése, tekintettel a HÉSZ csapadékvíz kezelésre vonatkozó előírásaira.
- Meglévő szennyvíz elvezető hálózat cseréje, bővítése.
- A meglevő tűzcsapok bővítéséhez, illetve esetleges áthelyezéséhez a katasztrófavédelem jóváhagyásának beszerzése.
- Tűzszakasz határok vizsgálata a bővítményi épületrész alapterületének és szintszámának figyelembe vételével.
- Meglévő földkábeles közvilágítási hálózat bővítésének tervezése, új kandeláberekkel és az épület környezetében lévő gyalogutak megvilágítását szolgáló lámpatestekkel, szükség szerint a lámpatestek sűrítésével, az Atom téren megvalósított műszaki tartalommal összhangban
- Térfigyelő hálózat esetleges bővítésének vizsgálata, az optikai hálózatra csatlakoztatásának tervezése a meglévő rendszerhez illesztése.
- Az épület környezetében lévő változó magasságú terep rendezése, rézsűképzés, rézsű kialakítás rézsűvédelem rendezett megoldásának tervezése, kiemelt figyelmet fordítva a meglévő/megmaradó fák gyökérzetének védelmére.
- A főkertésszel egyeztetett növénytelepítési (zöldfelületi) terv készítése, a tervezett állapot növényzetének pontos meghatározása (növények helye, fajtája, állapota), a meglévő értékesnek ítélt növényanyag megtartása mellett.
- A létesítmény hulladékgyűjtőinek (kommunális, szelektív hulladékgyűjtők) helyének felülvizsgálata, meghatározása, elhelyezése és burkolatának kialakítása, a hulladékkezelő szolgáltatóval való egyeztetésnek megfelelően. (Az épület funkciójához illeszkedő, diszkrét megoldás és elhelyezés).
- Amennyiben szükséges, az építés idejére szóló ideiglenes forgalomkorlátozási terv elkészítése.
- Látványtervek (legalább 10-10 külső és belső nézet) és animáció elkészítése a vázlat tervek, engedélyezési-, és kiviteli tervek részeként.
- Tervezési munka elvégzéséhez szükséges alapadatok (földmérési alaptérképek, állapotfelmérések, stb.) beszerzése, illetve elkészíttetése.
- Geodéziai felmérés (helyszínrajzi és magassági) elkészítése, illetve elkészíttetése a tervezésnek (szakági tervek) megfelelő pontossággal, részletezettséggel.
- Geotechnikai munkarészek elkészítése a Magyar Mérnöki Kamara Tervdokumentációk Tartalmi és Formai Követelményeinek Szabályzata 2017. szerint.
- Műszaki ütemterv a rekonstrukció és a bővítés megvalósítására, amely a kivitelezési munkák alatti intézmény működést is tartalmazza.
- Az engedélyezési tervek készítése során már felmerülő telekalakítási, telekrendezési igény kidolgozása, megalapozása, jelzése a Megrendelő felé.
- A tervező javaslatot tesz az ajánlatkérő számára a teljesítés ütemezésére vonatkozóan.
A részletes leírást és a részhatáridőket az egyéb közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák.