Konzessionsbekanntmachung
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/23/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Bereitstellung von Verpflegungsdiensten und zugehörigen Dienstleistungen — Reinigungs-/Wäschereidienste
Referenznummer der Bekanntmachung: COJ-PROC-20/028
II.1.2)CPV-Code Hauptteil55500000 Kantinen- und Verpflegungsdienste
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Bei diesem Auftrag handelt es sich um einen gemischten Auftrag (Konzession und Rahmenvertrag) für die folgenden Dienstleistungen:
A) Betrieb der Verpflegungseinrichtungen des Gerichtshofs (Konzession);
B) Erbringung von Verpflegungsdiensten auf der Grundlage von Auftragsscheinen (Rahmenvertrag);
C) Erbringung von Reinigungs-/Wäschereidiensten in den Räumlichkeiten des Auftraggebers bei Verwendung eines Abgabe- und Abholraumes, der vom Gerichtshof bereitgestellt wird (Konzession).
II.1.5)Geschätzter GesamtwertWert ohne MwSt.: 18 000 000.00 EUR
II.1.6)Angaben zu den LosenDiese Konzession ist in Lose aufgeteilt: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)98310000 Dienstleistungen von Wäschereien und chemischen Reinigungen
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Dieser Auftrag umfasst die folgenden Leistungen:
— Bereitstellung von Verpflegungsdiensten und zugehörigen Dienstleistungen (Konzession): dabei handelt es sich um den Betrieb zweier Selbstbedienungsrestaurants, wovon eines einen angrenzenden Kaffeebereich umfasst, zwei Restaurants mit Tischbedienung und zwei Cafeterien, die Bereitstellung verschiedener Dienstleistungen und die Gewährleistungen der Bereitstellung und Verwaltung von Verkaufsautomaten und anderen Geräten (Kaffeemaschinen usw.);
— Verpflegungsdienste auf der Grundlage von Auftragsscheinen (Rahmenvertrag): der Gerichtshof bestellt Verpflegungsdienste entsprechend dem punktuellen Bedarf (Bankett-Dienste, Kaffeepausen, interne Sitzungen...);
— ein Reinigungs-/Wäschereidienst (Konzession), der die Abgabe und Abholung der von den Kunden anvertrauten Artikeln in den Räumlichkeiten des Gerichtshofs ermöglicht.
Käyttöoikeussopimusta koskeva ilmoitus
Oikeusperusta:
Direktiivi 2014/23/EU
I kohta: Hankintaviranomainen/-yksikkö
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Ateriapalveluiden ja oheispalveluiden (pesulapalvelu) hoitaminen
Viitenumero: COJ-PROC-20/028
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi55500000 Ruokala- ja ateriapalvelut
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
Kyseessä on sekasopimus (käyttöoikeussopimus ja puitesopimus), jonka avulla on tarkoitus hoitaa seuraavat palvelut:
A) tuomioistuimen ateriapalvelujen antaminen yrittäjän hoidettavaksi (käyttöoikeus),
B) ateriapalvelujen toimittaminen hankintatilausten perusteella (puitesopimus),
C) pesulapalveluiden tarjoaminen sopimusosapuolen toimitiloissa tuomioistuimen tarjoaman jättö- ja noutotilan avulla (käyttöoikeussopimus).
II.1.5)Arvioitu kokonaisarvoArvo ilman alv:tä: 18 000 000.00 EUR
II.1.6)Osia koskevat tiedotTämä käyttöoikeussopimus on jaettu osiin: ei
II.2)Kuvaus
II.2.2)CPV-lisäkoodi(t)98310000 Pesu- ja kuivapesupalvelut
II.2.4)Kuvaus hankinnasta:
Tähän sopimukseen kuuluvat seuraavat palvelut:
— ateria- ja oheispalveluiden tarjoaminen (käyttöoikeussopimus): tähän sisältyy kahden sellaisen itsepalveluravintolan hoitaminen, joista toisen yhteyteen sisältyy kahvinurkkaus, kaksi ravintolaa, joissa on pöytiintarjoilu ja kaksi kahvilaa. Lisäksi tähän kuuluu erilaisten palveluiden toimittaminen ja myyntiautomaattien ja muiden laitteiden (kahvinkeittimet jne.) toimittamisen ja hallinnan varmistaminen,
— ateriapalveluiden tarjoaminen tilauslomakkeiden (puitesopimus) perusteella: tuomioistuin tilaa ateriapalveluita erityisvaatimusten mukaan (juhla-ateriapalvelut, kahvitauot, sisäiset kokoukset jne.),
— pesulapalvelu (käyttöoikeussopimus), jonka avulla asiakkaat voivat jättää ja hakea vaatteita tuomioistuimen tiloissa.
Teisinis pagrindas:
Direktyva 2014/23/ES
I dalis: Perkančioji organizacija ar perkantysis subjektas
II.1)Pirkimo apimtis
II.1.1)Pavadinimas:
Maitinimo paslaugų ir papildomų paslaugų teikimas – skalbimo (sauso valymo) paslaugos
Nuorodos numeris: COJ-PROC-20/028
II.1.2)Pagrindinis BVPŽ kodas55500000 Valgyklų ir pagaminto valgio tiekimo paslaugos
II.1.4)Trumpas aprašymas:
Tai – mišrioji sutartis (koncesija ir preliminarioji sutartis), pagal kurią bus teikiamos šios paslaugos:
A) teismo aprūpinimo maistu ir gėrimais paslaugos valdymas (koncesija);
B) aprūpinimo maistu ir gėrimais paslaugų teikimas, atsižvelgiant į pirkimo užsakymus (preliminarioji sutartis);
C) skalbimo (sauso valymo) paslaugų teikimas rangovo patalpose, eksploatuojant teismo nurodytą skalbinių paėmimo ir pristatymo vietą (koncesija).
II.1.5)Numatoma bendra vertėVertė be PVM: 18 000 000.00 EUR
II.1.6)Informacija apie pirkimo dalisŠi koncesija suskaidyta į pirkimo dalis: ne
II.2)Aprašymas
II.2.2)Kitas (-i) šio pirkimo BVPŽ kodas (-ai)98310000 Skalbimo ir sauso valymo paslaugos
II.2.4)Pirkimo aprašymas:
Paslaugos teiktinos pagal šią sutartį:
– maitinimo ir papildomų paslaugų teikimas (koncesija): dviejų savitarnos restoranų, iš kurių šalia vieno yra kavinė, dviejų restoranų su aptarnavimu prie staliukų ir dviejų kavinių, eksploatavimas, teikiant įvairias paslaugas ir užtikrinant automatinių pardavimo automatų bei kitos įrangos (kavos aparatų ir kt.) tiekimą ir aptarnavimą;
– maitinimo paslaugų pagal užsakymo formą (preliminarioji sutartis) teikimas: teismas užsako ad-hoc maitinimo paslaugas (banketų, kavos pertraukėlių, vidinių susirinkimų organizavimas ir kt.);
– skalbimo (sauso valymo) paslaugos (koncesija), leidžiant pristatyti ir paimti klientų patikėtus skalbinius Teisingumo Teismo patalpose.
Il-bażi ġuridika:
Direttiva 2014/23/UE
II.1)L-għan tal-ksib
II.1.1)Titlu:
Tmexxija tas-servizzi ta' forniment tal-ikel u provvista ta' servizzi relatati — servizz ta' ħasil fix-xott
Numru ta' referenza: COJ-PROC-20/028
II.1.2)Kodiċi ewlieni CPV55500000 Servizzi tal-kafetterija u ta’ l-ikel
II.1.4)Deskrizzjoni qasira:
Dan il-kuntratt huwa kuntratt imħallat (konċessjoni u qafas ta' kuntratt) li għandu fil-mira s-servizzi li ġejjin:
A) tmexxija tas-servizz ta' forniment tal-ikel tal-Qorti (konċessjoni);
B) provvista ta' servizzi ta' forniment tal-ikel fuq il-bażi ta' ordnijiet għal xiri (qafas ta' kuntratt);
C) provvista ta' servizzi ta' ħasil fil-xott fil-bini tal-kuntrattur, bl-użu ta' kamra tat-twassil u tal-irtirar ipprovduta mill-Qorti (konċessjoni).
II.1.5)Stima tal-valur totaliValur mingħajr VAT: 18 000 000.00 EUR
II.1.6)Informazzjoni dwar il-lottijietIl-konċessjoni hija maqsuma f'lottijiet: le
II.2)Deskrizzjoni
II.2.2)Kodiċi(jiet) addizzjonali tal-VKK98310000 Servizzi tal-ħasil u l-ħasil fix-xott
II.2.4)Deskrizzjoni tal-akkwist:
Dan il-kuntratt jikkonsisti fis-servizzi li ġejjin:
— l-operat ta' servizzi ta' forniment tal-ikel u ta' provvista ta' servizz relatati (konċessjoni): dan jinvolvi t-l-operat ta' żewġ ristoranti fejn wieħed iservi ruħu b'wieħed minnhom għandu miegħu kantuniera tal-kafè, żewġ ristoranti b'servizz fuq il-mejda u żewġ kafetteriji, il-kunsinna ta' provvisti ta' diversi servizz u biex jiżgura l-provvista u l-immaniġġjar ta' magni tal-bejgħ awtomatiċi u tagħmir ieħor (magni tal-kafè, eċċ);
— provvista ta' servizzi ta' forniment tal-ikel fuq il-bażi ta' ordnijiet għal xiri (qafas ta' kuntratt): il-Qorti tordna servizzi ta' forniment tal-ikel skont il-ħtiġijiet speċifiċi (provvista ta' banketti, waqfiet tal-kafè, laqgħat interni...);
— servizz ta' ħasil fix-xott (konċessjoni), li jippermetti t-twassil ta' oġġetti mogħtija mill-klijenti fil-bini tal-Qorti tal-Ġustizzja u l-irtirar tagħhom minnha.