Anunț de atribuire a contractului
Rezultatele procedurii de achiziţie
Temei juridic:
Regulamentul (UE, Euratom) nr. 2018/1046
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Platforma de raportare a evenimentelor ECCAIRS 2.0
Număr de referinţă: EASA.2019.HVP.01
II.1.2)Cod CPV principal72000000 Servicii IT: consultanţă, dezvoltare de software, internet şi asistenţă
II.1.4)Descriere succintă:
Obiectul contractului-cadru este dezvoltarea, implementarea și menținerea unui sistem de raportare a incidentelor și accidentelor.
II.1.6)Informații privind loturileContractul este împărțit în loturi: nu
II.2)Descriere
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)48800000 Sisteme de informare şi servere
48810000 Sisteme de informare
72000000 Servicii IT: consultanţă, dezvoltare de software, internet şi asistenţă
72200000 Servicii de programare şi de consultanţă software
72230000 Servicii de dezvoltare de software personalizat
72250000 Servicii pentru sisteme şi asistenţă
72253200 Servicii de asistenţă pentru sisteme
72254100 Servicii de testare a sistemelor
72260000 Servicii de software
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Principalele servicii preconizate sunt:
—dezvoltarea tehnică a soluției,
— testarea finală de recepție de către utilizator,
— implementarea eficientă a soluției,
— întreținere evolutivă.