Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Works - 380895-2020
Submission deadline has been amended by:  199786-2021
Poland-Łódź: Road viaduct construction work
2020/S 157-380895
Contract notice
Works
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
„Program niskoemisyjnego transportu miejskiego – budowa wiaduktów drogowych i tramwajowego w ulicy Przybyszewskiego w Łodzi oraz przebudowa torowiska w ul. Przybyszewskiego na odcinku od połączenia ...”
Reference number: ZIM-DZ.2621.12.2020
II.1.2)Main CPV code
45221121 Road viaduct construction work
II.1.4)Short description:
„Program niskoemisyjnego transportu miejskiego – budowa wiaduktów drogowych i tramwajowego w ulicy Przybyszewskiego w Łodzi oraz przebudowa torowiska w ul. Przybyszewskiego na odcinku od połączenia z projektem przebudowy wiaduktów do ul. Lodowej” – wykonanie robót budowlanych dla zadania budowy wiaduktów drogowych i tramwajowego w ulicy Przybyszewskiego w Łodzi oraz przebudowy torowiska w ul. Przybyszewskiego na odcinku od połączenia z projektem przebudowy wiaduktów do ul. Lodowej.
II.1.5)Estimated total value
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)
45233220 Surface work for roads
45111000 Demolition, site preparation and clearance work
45111200 Site preparation and clearance work
45112000 Excavating and earthmoving work
45234120 Urban railway works
45112710 Landscaping work for green areas
45231100 General construction work for pipelines
45232000 Ancillary works for pipelines and cables
45232310 Construction work for telephone lines
45232410 Sewerage work
45232452 Drainage works
45233000 Construction, foundation and surface works for highways, roads
45233294 Installation of road signals
45233221 Road-surface painting work
II.2.4)Description of the procurement:
Zadanie inwestycyjne obejmuje kompleksową budowę węzła przesiadkowego w ciągu ulicy Przybyszewskiego, którego głównym celem jest integracja różnych środków transportu i komunikacji - komunikację tramwajową, autobusową, ruch kołowy indywidualny, rowerowy oraz pieszy a docelowo kolejowy. Węzeł przesiadkowy zlokalizowany zostanie na dwóch poziomach w ramach wybudowanych wiaduktów tramwajowych oraz drogowych w ul. Przybyszewskiego nad linią kolejową PKP nr 540 Łódź Chojny – Łódź Zarzew. Na poziomie ulicy Przybyszewskiego zlokalizowane zostaną zintegrowane przystanki tramwajowo-autobusowe. Dzięki przebudowanym ciągom pieszym i rowerowym, schodom oraz windom przy węźle zapewniona zostanie na tym poziomie pełna dostępność do zbiorowej komunikacji miejskiej oraz kolejowej. W ramach zakresu węzła przesiadkowego rozbudowane zostaną drogi dojazdowe do węzła stanowiące dostęp do parkingów krótkoterminowego postoju –zlokalizowanych pod wiaduktami, z których dedykowanymi przejściami i dojściami użytkownicy będą mogli przemieścić się do przystanków komunikacji miejskiej i docelowo kolejowej. Lokalizacja parkingów rowerowych i samochodowych umożliwia bezpośredni dostęp do ciągów pieszych, wind i schodów prowadzących do przystanków tramwajowych, autobusowych i kolejowych na węźle przesiadkowym. Projekt realizowany będzie na podstawie Decyzji Prezydenta Miasta Łodzi Nr DAR-UA.V.13.2016 z 28.7.2016 o zezwoleniu na zezwolenie realizacji inwestycji drogowej. W ramach zadania zostanie wykonana również przebudowa odcinka torowiska tramwajowego wraz z siecią trakcyjną, a także budowa wjazdu dla autobusów z przystanku Przybyszewskiego
— Lodowa na ulicę Przybyszewskiego w kierunku wschodnim. Całość prac będzie prowadzona w granicach istniejącego pasa drogowego. Zakres projektu umożliwi bezpośrednie prowadzenie komunikacji zbiorowej wyznaczonym i dedykowanym pasem ruchu dla tramwajów i autobusów do węzła przesiadkowego na wiadukcie Przybyszewskiego – zintegrowane przystanki tramwajowo-autobusowe. Projekt realizowany na podstawie zgłoszenia wykonania robót budowlanych z 25.10.2019.
Inwestycja swoim zakresem obejmuje:
— rozbiórkę istniejących wiaduktów wraz z konstrukcjami istniejących schodów,
— budowę nowych wiaduktów drogowych (północnego i południowego) wraz ze schodami w strefach przyczółków,
— budowę nowego wiaduktu tramwajowego,
— regulację sieci trakcyjnej linii kolejowej nr 540 w rejonie wiaduktów,
— budowę pochylni między wiaduktem tramwajowym, a wiaduktem południowym,
— budowę schodów między wiaduktem tramwajowym, a wiaduktem północnym,
— budowę wind między wiaduktem tramwajowym, a wiaduktem północnym,
— budowę konstrukcji oporowych wzdłuż ul. Przybyszewskiego,
— przebudowę układu drogowego ul. Przybyszewskiego na długości około 620m, wraz z przebudową torowiska tramwajowego zlokalizowanego w pasie dzielącym obie jezdnie ul. Przybyszewskiego,
— przebudowę torowiska od wiaduktu tramwajowego do ulicy Lodowej
— przebudowę łącznicy ul. Niciarnianej, ul. Niciarnianej i ul. Przybyszewskiego w rejonie wiaduktów
— budowę wjazdu dla autobusów z przystanku Przybyszewskiego - Lodowa na ul. Przybyszewskiego
— usunięcie istniejącej zieleni w miejscach kolizji z projektowaną infrastrukturą drogową oraz wykonanie nowych nasadzeń jako funkcji osłonowej, izolacyjnej i estetycznej dla projektowanych rozwiązań układu drogowego,
— przebudowę kanalizacji deszczowej celem zapewnienia odwodnienia wiaduktów i projektowanego układu drogowego,
— przebudowę sieci wodociągowej w dostosowaniu do projektowanych wiaduktów i układu drogowego,
— przebudowę sieci ciepłowniczej w dostosowaniu do projektowanych wiaduktów i układu drogowego,
— przebudowę sieci teletechnicznej w dostosowaniu do projektowanych wiaduktów i układu drogowego,
— przebudowę sieci (...)
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w tomie III SIWZ – Dokumentacja projektowa i Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych i w tomie II SIWZ - Formularz Aktu Umowy.