Õiguslik alus:
Direktiiv 2014/24/EL
I osa: Hankija
II.1)Hanke kogus või ulatus
II.1.1)Nimetus:
Tarjouspyyntö ateriakuljetuksista Viitasaaren kaupungin alueella
II.1.2)CPV põhikood55521200 Toidu kohaletoomisteenus
II.1.4)Lühikirjeldus:
Wiitaunionin ruokapalvelut tuottavat ruokapalveluja eri-ikäisille kuntalaisille. Kunnissa toimii perusturvan ja sivistystoimen keskuskeittiöt, jotka valmistavat aterioita yksiköille ja annospakattuja annoksia kotiin kuljettavaksi.
Pyydämme kirjallista tarjoustanne liitteessä määriteltyjen kuljetusten hoitamisesta alla mainittujen asiakirjojen mukaisesti.
Liitteessä 1 on kohteet, aikataulutus sekä selvitys siitä, millaisena tarjous tulee antaa.
Tarjouspyynnössä pyydetään osa kilometrihinnalla ja osa pudotusmaksuilla, liitteen 1 mukaisesti.
Aterioita kuljetetaan annospakattuina aterioina, mustissa lämpölaatikoissa sekä scanbox-vaunuilla. Scanbox-vaunut ovat käytössä Lehtolan palvelukeskuksessa.
II.1.5)Eeldatav kogumaksumus või suurusjärkMaksumus käibemaksuta: 240 000.00 EUR
II.1.6)Teave osade kohtaHankeleping on jaotatud osadeks: ei
II.2)Kirjeldus
II.2.4)Hanke kirjeldus: