Results of the procurement procedure
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Suomen itsenäisyyden juhlarahasto - IT-konsultointi 2021-2025 (DPS) - Tietoturva-asiantuntija
Reference number: 458412
II.1.2)Main CPV code72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support
II.1.4)Short description:
Tietoturva-asiantuntijan hankinta kehittämään hankintayksikön nykyisiä ja uusia Microsoft 365-pohjaisia tietoturvaratkaisuja. Asiantuntija tulee toimimaan kehitystehtävissä sekä ICT-henkilöstön kouluttamisessa (6 henkilöä).
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)48000000 Software package and information systems
II.2.4)Description of the procurement:
Hankintayksikkö pyytää tarjoustanne tietoturva-asiantuntijasta kehittämään hankintayksikön nykyisiä ja uusia Microsoft 365-pohjaisia tietoturvaratkaisuja. Asiantuntija tulee toimimaan kehitystehtävissä sekä ICT-henkilöstön kouluttamisessa (6 henkilöä).
Hankintayksikkö hyödyntää Microsoftin 365-alustaa ja Azurea, joihin suurin osa asiantuntijatyöstä kohdistuu.
Hankinnan arvioitu kesto on 15.8.-31.9.2023 ja työ vaatii asiantuntijalta noin 25 % allokaation. Hankinnan arvioitu veroton kokonaisarvo on 10. 000 euroa. Sopimusta voidaan jatkaa optiokaudella ajalla 1.10.-31.12.2023. Mahdollinen optiokausi mukaan lukien hankinnan ennakoitu arvo on verottomana yhteensä noin 30. 000 euroa.
Kilpailutus koskee hanketta/projektia.