Tjenesteydelser - 384610-2016
Danmark-Ballerup: Installation af elektrisk og mekanisk udstyr
2016/S 211-384610
Berigtigelse
Bekendtgørelse om ændringer eller supplerende oplysninger
Tjenesteydelser
(Supplement til Den Europæiske Unions Tidende, 2016/S 194-349094)
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Elarbejder og smedearbejder på Forsvarets skibe.
II.1.2)Hoved-CPV-kode
51100000 Installation af elektrisk og mekanisk udstyr
II.1.4)Kort beskrivelse:
Rammeaftalen omfatter løbende modifikation og reparation ombord på skibene. Denne type arbejde foregår ofte hurtigt og effektivt, så skibenes beredskab påvirkes mindst muligt.
Som følge heraf er der brug for mekanisk og el-teknisk assistance fra eksterne firmaer, som igangsættes med kort varsel når behovet opstår. Endvidere forgår en del af arbejdet i samarbejde med andre typer håndværkere, eksempelvis malere, isolatører, stilladsarbejdere og kranførere.
Ved dette udbud er det muligt at byde ind på 1 eller flere af i alt 4 forskellige rammeaftaler. Disse er listet neden for:
— aftale der dækker elarbejde i Østdanmark
— aftale der dækker smedearbejde i Østdanmark
— aftale der dækker elarbejde i Vestdanmark
— aftale der dækker smedearbejde i Vestdanmark.
Hver rammeaftale vil blive tildelt til 3 aktører.
Det præcise geografiske omfang af de forskellige rammeaftaler, er beskrevet i pkt. 5.3.1. i de forskellige rammeaftaler.
Tryk her http://permalink.mercell.com/61290967.aspx