Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
THL - IT-konsultointi 2021-2025 (DPS) - Suunnittelu- ja hallintapalvelut - Digitaalisten palveluiden asiantuntijapalvelut
Referenznummer der Bekanntmachung: THL/3127/2.02.06/2021
II.1.2)CPV-Code Hauptteil72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Hankinta koskee digitaalisten palveluiden asiantuntijapalveluita Terveyden ja hyvinvoinnin laitoksen (THL) käyttöön sopimuskaudelle.
Hankinta on jaettu kolmeen osa-alueeseen:
- Osa-alue 1: Määrittely- ja arkkitehtuuripalvelut
- Osa-alue 2: Palvelumuotoilu
- Osa-alue 3: Pilvipalvelut
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Osa-alue 1: Määrittely- ja arkkitehtuuripalvelut
Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Hankinnan kohteena on:
Hankinta koskee sopimuskautta. Toimeksiannoista sovitaan sopimuskauden aikana. Sopimuskausi alkaa sopimuksen allekirjoittamisesta, ja on voimassa 3 vuotta. Lisäksi THL varaa oikeuden 2 vuoden mittaiseen optiokauteen.
Hankinnan arvioitu laajuus on:
- Osa-alue 1: 400-800 henkilötyöpäivää vuodessa
THL:lla ei ole määräostovelvoitetta palveluille
Osa-alue 2: Palvelumuotoilu
Los-Nr.: 2
- Osa-alue 2: 400-800 henkilötyöpäivää vuodessa
Osa-alue 3: Pilvipalvelut
Los-Nr.: 3
- Osa-alue 3: 400 henkilötyöpäivää vuodessa
Results of the procurement procedure
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Reference number: THL/3127/2.02.06/2021
II.1.2)Main CPV code72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support
II.1.4)Short description:
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: yes
II.2)Description
II.2.1)Title:
Lot No: 1
II.2.2)Additional CPV code(s)48000000 Software package and information systems
II.2.4)Description of the procurement:
Lot No: 2
Lot No: 3