Services - 38546-2022
Finland-Helsinki: IT services: consulting, software development, Internet and support
2022/S 016-038546
Contract award notice
Results of the procurement procedure
Services
Legal Basis:
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
THL - IT-konsultointi 2021-2025 (DPS) - Sovellus- ja ohjelmistokehityspalvelut - Koronatodistusten tarkastussovellusten jatkokehitystyö ja ylläpito
Reference number: THL/5947/2.02.06/2021
II.1.2)Main CPV code
72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support
II.1.4)Short description:
Hankinnan kohteena Koronatodistusten tarkastussovellusten jatkokehitystyötä ja ylläpitoa. Hankinta koskee sopimuskautta, ja toimeksiannoista sovitaan sopimuskauden aikana.
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)
48000000 Software package and information systems
II.2.4)Description of the procurement:
Hankinnan kohteena Koronatodistusten tarkastussovellusten jatkokehitystä ja ylläpitoa
Hankinta koskee sopimuskautta. Toimeksiannoista sovitaan sopimuskauden aikana. Sopimuskausi alkaa sopimuksen allekirjoittamisesta ja on voimassa 31.12.2022 asti. Sopimus allekirjoitetaan mahdollisimman pian, kuitenkin viimeistään 3.1.2022. Lisäksi THL varaa oikeuden enintään kahteen (2) vuoden mittaiseen optiokauteen.
Hankinnan arvioitu laajuus sopimuskaudella asiantuntijakohtaisesti on seuraava:
- Projektipäällikkö / scrum master: 50-100 htp
- Backend kehittäjä: 10-25 htp
- Mobiilisovelluskehittäjä (Android): 120-220 htp
- Mobiilisovelluskehittäjä (iOS): 80-180 htp
- UX-suunnittelija: 10-30 htp
- KV-asiantuntija: 50-80 htp
THL:lla ei ole määräostovelvoitetta palveluille.