Servizi - 389368-2022
Polonia-Wilamowice: Servizi di smaltimento di rifiuti domestici
2022/S 136-389368
Bando di gara
Servizi
Base giuridica:
Direttiva 2014/24/UE
II.1)Entità dell'appalto
II.1.1)Denominazione:
Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy w Gminie Wilamowice.
Numero di riferimento: IS.271.3.11.2022
II.1.2)Codice CPV principale
90513100 Servizi di smaltimento di rifiuti domestici
II.1.4)Breve descrizione:
Przedmiotem zamówienia jest odbieranie i zagospodarowanie, zgodnie z wytycznymi w opisie zamówienia, całego strumienia odpadów komunalnych przekazanych przez właścicieli nieruchomości położonych na terenie Gminy Wilamowice, na których zamieszkują mieszkańcy.
II.1.5)Valore totale stimato
Valore, IVA esclusa: 4 814 668.50 PLN
II.1.6)Informazioni relative ai lotti
Questo appalto è suddiviso in lotti: no
II.2)Descrizione
II.2.2)Codici CPV supplementari
90512000 Servizi di trasporto di rifiuti
II.2.4)Descrizione dell'appalto:
Przedmiot zamówienia obejmuje odbiór bezpośrednio od właścicieli nieruchomości zamieszkałych następujących frakcji odpadów komunalnych:
a) niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne,
b) popiół (w kodzie ex 20 01 99 – popioły z gospodarstw domowych),
c) szkło, w tym:
- butelki i słoiki szklane po napojach i żywności;
- butelki po napojach alkoholowych;
- szklane opakowania po kosmetykach, itp.
d) papier, w tym:
- gazety, książki, katalogi, zeszyty,
- papierowe torby i worki,
- papier szkolny i biurowy,
- kartony i tekturę oraz zrobione z nich opakowania, itp.
e) tworzywa sztuczne, metale, odpady opakowaniowe wielomateriałowe, w tym:
- puste, odkręcone butelki plastikowe po napojach (np. typu PET),
- puste opakowania po kosmetykach, chemii gospodarczej i środkach czystości,
- plastikowe opakowania po żywności (np. po jogurtach, serkach, kefirach, margarynach),
- folie, worki, reklamówki, torebki z tworzyw sztucznych (PP, PE, HDPE, LDPE),
- kartony po sokach, napojach, mleku (TetraPak),
- puszki po napojach, konserwach,
- drobny złom żelazny oraz drobny złom metali kolorowych, itp.
f) meble i inne odpady wielkogabarytowe, w tym: stoły, krzesła, sofy, szafy, tapczany, łóżka, fotele, dywany, chodniki, wykładziny, materace, karnisze, rowery, wózki dziecięce, zabawki dużych
rozmiarów, itp.
g) bioodpady – odpady spożywcze i kuchenne z gospodarstw domowych (w kodzie 20 01 08), za wyjątkiem zwolnionych w części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi właścicieli nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi kompostujących bioodpady stanowiące odpady komunalne w kompostowniku przydomowym, w tym:
- resztki z przygotowywanych i spożywanych posiłków, m.in. resztki i obierki owoców i warzyw; odpadki z ryb, nabiał; skorupki jajek, skorupki z orzechów; resztki z zaparzania kawy i herbaty,
- zepsuta, przeterminowana żywność,
- papier zanieczyszczony żywnością,
- ręczniki papierowe, itp.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w rozdziale III Specyfikacji warunków zamówienia.
Wykonawca przed podpisaniem umowy zobowiązany będzie do uzyskania wpisu do rejestru działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości na terenie Gminy Wilamowice, zgodnie z wymogami ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.