There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Már lehet regisztrálni a TED-adatok továbbfelhasználóinak szóló 4. műhelytalálkozóra, amelyre 2023. december 14-én kerül sor.
Építési beruházás - 389731-2019
Magyarország-Zalaegerszeg: Sportlétesítmények kivitelezése
2019/S 158-389731
Tájékoztató az eljárás eredményéről
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Tornacsarnok és vívóterem építése
Hivatkozási szám: EKR000009212019
II.1.2)Fő CPV-kód
45212200 Sportlétesítmények kivitelezése
II.1.4)Rövid meghatározás:
Új, az MSZ 24203-2 szerinti ‘C típusú’ tornacsarnok és a vele összekapcsolt vívócsarnok létesítése a szükséges infrastruktúra figyelembe vételével, az előírt eszköz és sporttechnológia beszerzésekkel, környezetrendezéssel komplexen.
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45000000 Építési munkák
45212222 Edzőterem, tornacsarnok építése
45223300 Parkolóhely, pihenőhely építése
45311000 Villamos huzalozás és szerelés
45311200 Villamos szerelés
45330000 Víz-, gázvezeték-szerelési és szaniterszerelési munka
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
A tornacsarnok 29,4x44,6 m belméretű, 9,1m szabad belmagasságú, három természetes részre osztható, egyik hosszoldalán 228 m2-es lelátóval kialakított előregyártott vasbeton pillérvázas, acél rácsszerkezettel fedett tér. A vívócsarnok 18x38,1m belméretű, 3,8m szabad belmagasságú, monolit és előregyártott vasbeton elemekből összeállított tér. Az épületek közti kiszolgáló terek hagyományos falazott, monolit vb. szerkezetűek. A létesítmény összes hasznos alapterülete összességében 3994 m2. A létesítményt komplett, használatra alkalmas kivitelben, az épületgépészeti, villamos és sporttechnológiai berendezésekkel együtt kell megvalósítani. Épületgépészeti feladat a hőtermelő berendezés bővítése 2 db 150 kW-os gázkazánnal, és fűtési távvezeték építése a kazánházból, használati melegvíz előállítása, padlófűtés a tornacsarnok alapfűtéseként, melegvíz üzemű termoventilátoros fűtés a vívócsarnokban, acéllemez lapradiátoros fűtés kiszolgáló helyiségek öltöző és közlekedő terekben, a csarnoktér légfűtés és szellőző hálózata, szabályozó, vezérlő, rezgés- és hangcsillapító elemekkel, 5500 lm3/h teljesítményű energia visszanyeréssel ellátott szellőztető berendezéssel, a vívóterem friss levegős, kiegyenlített nyomásviszonyú szellőztető rendszere 4 200 lm3/h légkezelő berendezéssel, az öltözők, zuhanyzók, WC-blokkok, belső terű helyiségek friss levegős, depressziós nyomásviszonyú szellőztető hálózata 2 800 + 3 800 +1 200 lm3/h teljesítménnyel. Épületvillamos feladat a szabványban előírt alap, biztonsági világítás, erőátvitel villamos energia ellátása. A tervezett villamos berendezések összteljesítménye: 120 kVA Az épület berendezése: tűzjelző, vagyonvédelem, kamerás megfigyelő rendszer, információtechnológiai hálózatok, hangosítás, hő- és füstelvezetés, 4 szintes akadálymentes felvonó, mobil térelválasztók, sporttechnológia, lelátó padok, tűzvédelmi berendezés. Feladat az épület közműellátásához szükséges csatlakozó vezetékek megépítése, a csapadékvíz elvezetés és ingatlanon belüli közlekedési létesítmények kialakítása. Az útburkolatok és 24 db parkolóhely területe 810 m2, a gyalogos forgalmú térburkolatok területe 1145 m2. A beruházás része az utca felőli kerítés bontása és 187 fm új
Kerítés, kapuk, kerékpár és hulladéktároló építése, valamint az ingatlanon közútcsatlakozás, forgalomcsillapító küszöbök, új járda és 45 db közterületi parkoló létesítése, összesen 1530 m2 területen. A létesítményhez kapcsolódik a meglevő kosárlabda és teniszpályák, melléképület bontása, új kosárlabdapálya létesítése, és a külső környezet rendezése. A beruházásra vonatkozó részletes adatokat a műszaki dokumentáció tartalmazza. Ajánlattevő köteles a kivitelezési munkát a készített kivitelezési tervdokumentáció alapján (azzal, hogy a beépített bútorok nem részei jelen eljárásnak), teljes körűen, műszakilag és minőségileg kifogástalan kivitelben, a vonatkozó előírásoknak, műszaki szabványoknak, valamint a technika mai állásának megfelelő minőségben, határidőben a szakvállalat gondosságával elkészíteni. Ajánlatkérő a 321/2015. (X.30.) Korm. rendelet 46.§ (3) bekezdése alapján rögzíti, hogy a műszaki leírásban, a meghatározott gyártmányú vagy eredetű dologra, illetve konkrét eljárásra, amely egy adott gazdasági szereplő termékeit vagy az általa nyújtott szolgáltatásokat jellemzi, vagy védjegyre, szabadalomra, tevékenységre, személyre, típusra vagy adott származásra vagy gyártási folyamatra történő esetleges hivatkozás a szerződés tárgyának komplexitása, illetve a szerződés tárgyát képező építési beruházás tárgyának egyértelmű megjelölése érdekében történt. Ilyen esetben „vagy azzal egyenértékű”-t kell érteni azzal, hogy az egyenértékűség bizonyítása az ajánlattevő feladata.