II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:Referenznummer der Bekanntmachung: 4208498201832
II.1.2)CPV-Code Hauptteil33183200 Orthopädische Prothesen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Proteze ortopedice, conform specificatiilor din caietul de sarcini care face parte integranta din documentatia de atribuire si constituie ansamblul cerintelor pe baza carora se elaboreaza de catre fiecare ofertant propunerea tehnica.
Numar de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 20 de zile.
Data limita de transmitere a raspunsului la solicitarile de clarificari: cu 10 (zece) zile inainte de data limita de depunere a ofertelor specificata in anuntul de participare [conform art. 160 alin. (2) si art. 161 din Legea 98/2016 modificate prin OUG 107/2017].
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Endoproteza totala cimentata de genunchi de revizie
Los-Nr.: 7
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33183200 Orthopädische Prothesen
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Cantitatea minima a acordului cadru este de 1 buc si cantitatea maxima este 10 buc.
Endoproteza totala primara de sold necimentata titan poros, cap ceramic, crosslink
Los-Nr.: 2
Cantitatea minima a acordului cadru este de 10 buc si cantitatea maxima este 200 buc.
Proteza totala de genunchi de revizie modulara cimentata cu platou mobil
Los-Nr.: 12
Proteza de genunchi unicondilara cimentata
Los-Nr.: 15
Cantitatea minima a acordului cadru este de 18 buc si cantitatea maxima este 20 buc.
Proteza totala de sold necimentata anatomica press-fit, cuplu ceramic-polietilena cross-linkata
Los-Nr.: 16
Cantitatea minima a acordului cadru este de 2 buc si cantitatea maxima este 100 buc.
Proteza totala primara de sold cimentata nepolisata cu autocentrare in canalul femural
Los-Nr.: 14
Cantitatea minima a acordului cadru este de 3 buc si cantitatea maxima este30 buc.
Tija femurala modulara de revizie necimentata de sold cu zavorare distala
Los-Nr.: 17
Cantitatea minima a acordului cadru este de 2 buc si cantitatea maxima este 50 buc.
Proteza totala de genunchi cu platou mobil cu tibie modulara
Los-Nr.: 21
Cantitatea minima a acordului cadru este de 1 buc si cantitatea maxima este 20 buc.
Stem femural necimentat cu hidroxiapatita
Los-Nr.: 22
Cantitatea minima a acordului cadru este de 1 buc si cantitatea maxima este 5 buc.
Cap femural articular ceramic
Los-Nr.: 27
Cantitatea minima a acordului cadru este de 1 buc si cantitatea maxima este 30 buc.
Ciment ortopedic cu vascozitate inalta cu gentamicina
Los-Nr.: 40
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33697110 Knochenzemente
Cantitatea minima a acordului cadru este de 30 buc si cantitatea maxima este 400 buc.
Proteza bipolara de sold necimentata
Los-Nr.: 38
Insert autoretentiv pentru cupa acetabulara necimentata
Los-Nr.: 25
Cap femural articular metalic
Los-Nr.: 26
Stem tibial pentru proteza totala primara de genunchi postero-stabilizata
Los-Nr.: 31
Proteze de revizie temporare de genunchi, drept si stang cu antibiotic
Los-Nr.: 34
Cupa acetabulara necimentata
Los-Nr.: 24
Bloc de augumentare pentru cotil in revizia protetica
Los-Nr.: 19
Proteza bipolara de sold cimentata
Los-Nr.: 37
Endoproteza totala de sold necimentata de revizie
Los-Nr.: 4
Endoproteza totala cimentata de genunchi de revizie tip balama
Los-Nr.: 8
Proteza totala de genunchi necimentata cu platou mobil si stabilizare posterioara
Los-Nr.: 11
Cantitatea minima a acordului cadru este de 10 buc si cantitatea maxima este 150 buc.
Proteza sold necimentata de revizie modulara cu zavorare distala si cupa necimentata
Los-Nr.: 13
Cantitatea minima a acordului cadru este de 2 buc si cantitatea maxima este 20 buc.
Proteza totala de sold necimentata cuplu ceramic/ceramic-titan poros
Los-Nr.: 3
Cantitatea minima a acordului cadru este de 10 buc si cantitatea maxima este 100 buc.
Proteze de revizie de sold cu antibiotic, cu coada lunga
Los-Nr.: 33
Proteza totala de sold cimentata
Los-Nr.: 36
Cantitatea minima a acordului cadru este de 2 buc si cantitatea maxima este 200 buc.
Proteze de revizie temporare de sold cu antibiotic, cu coada scurta
Los-Nr.: 32
Proteza totala de sold hibrid inversat-tija cu acoperire titan poros, cupa cimentata cu cuplu ceramic-polietilena
Los-Nr.: 9
Cantitatea minima a acordului cadru este de 20 buc si cantitatea maxima este 200 buc.
Inele de ramforsare in revizia protetica
Los-Nr.: 5
Cantitatea minima a acordului cadru este de 1 buc si cantitatea maxima este 15 buc.
Proteza totala primara de genunchi postero-stabilizata cu femur si tibie modulare
Los-Nr.: 29
Ciment ortopedic cu vascozitate medie cu gentamicina
Los-Nr.: 39
Endoproteza totala primara de sold necimentata – titan poros
Los-Nr.: 1
Cantitatea minima a acordului cadru este de 50 buc si cantitatea maxima este 600 buc.
Endoproteza totala primara cimentata de genunchi cu componenta tibiala cu trei raze de curbura
Los-Nr.: 6
Cantitatea minima a acordului cadru este de 50 buc si cantitatea maxima este 100 buc.
Proteza totala de genunchi cu numar incomensurabil de raze de curbura
Los-Nr.: 28
Cantitatea minima a acordului cadru este de 1 buc si cantitatea maxima este 40 buc.
Endoproteza totala cimentata de genunchi cu sapte raze de curbura cu conservarea osului si hipermobilitate
Los-Nr.: 35
Proteza totala primara necimentata de sold cu dubla mobilitate
Los-Nr.: 18
Cantitatea minima a acordului cadru este de1 buc si cantitatea maxima este 20 buc.
Proteza totala de sold necimentata cu cupa filetata-tija cu acoperire titan poros, cupa filetata si cuplu ceramic-polietilena
Los-Nr.: 20
Cantitatea minima a acordului cadru este de 1 buc si cantitatea maxima este 50 buc.
Proteza totala de genunchi cimentata cu platou mobil si stabilizare posterioara
Los-Nr.: 10
Cantitatea minima a acordului cadru este de 30 buc si cantitatea maxima este 300 buc.
Stem femural pentru proteza totala primara de genunchi postero-stabilizata
Los-Nr.: 30
Stem femural cimentat polisat, biconic, cu autocentrare
Los-Nr.: 23