II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Întreținere clădiri și facilități necesare întreținerii drumurilor pentru patru ani DRDP Cluj — lot 1 — SDN Cluj, lot 2 — SDN Bistrița, lot 3 — SDN Oradea, lot 4 — SDN Baia Mare, lot 5 – SDN Alba, lot 6 – SDN Satu Mare, lot 7 – SDN Zalău, lot 8 – Secția Autostrada A3, lot 9 – DRDP Cluj Central
Reference number: 5
II.1.2)Main CPV code45262600 Miscellaneous special-trade construction work
II.1.4)Short description:
Intretinere cladiri si facilitati necesare intretinerii drumurilor pentru patru ani DRDP Cluj:
— lot 1 – SDN Cluj;
— lot 2 – SDN Bistrita;
— lot 3 – SDN Oradea;
— lot 4 – SDN Baia Mare;
— lot 5 – SDN Alba;
— lot 6 – SDN Satu Mare;
— lot 7 – SDN Zalau;
— lot 8 – Sectia Autostrada A3;
— lot 9 – DRDP Cluj Central.
Cantitatile minime si maxime estimate pe durata acordului-cadru, precum si pentru fiecare contract subsecvent (anul I, anul II, anul III si anul IV) sunt conform Anexei 1 la caietul de sarcini, pentru fiecare lot in parte.
Termene pentru depunerea/raspunsul la solicitarile de clarificari/informatii suplimentare:
A. In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea nr. 98/2016, cu modificarile si completarile ulterioare, termenul-limita pana la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de maximum 22 zile inainte de data-limita de depunere a ofertelor;
B. In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (2) din Legea nr. 98/2016, cu modificarile si completarile ulterioare, termenul-limita in care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatii suplimentare este in a 10-a zi inainte de data-limita de depunere a ofertelor.
Autoritatea contractantă menţionează că va răspunde la solicitările de clarificări adresate de operatorii economici până la termenul-limită stabilit in anuntul de participare.
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: yes
II.2)Description
II.2.1)Title:
Acord-cadru „Întreținere clădiri și facilități necesare întreținerii drumurilor pentru patru ani” DRDP Cluj: lot 9 – DRDP Cluj Central
Lot No: 9
II.2.2)Additional CPV code(s)45262600 Miscellaneous special-trade construction work
45232460 Sanitary works
45453000 Overhaul and refurbishment work
II.2.4)Description of the procurement:
„Întreținere clădiri și facilități necesare întreținerii drumurilor pentru patru ani” DRDP Cluj: lot 9 – DRDP Cluj Central.
Cantitatile minime si maxime estimate pe durata acordului-cadru, precum si pentru fiecare contract subsecvent (anul I, anul II, anul III si anul IV) sunt conform Anexei 1 la caietul de sarcini.
Acord-cadru „Întreținere clădiri și facilități necesare întreținerii drumurilor pentru patru ani” DRDP Cluj: lot 8 – Secția Autostrada A3
Lot No: 8
„Întreținere clădiri și facilități necesare întreținerii drumurilor pentru patru ani” DRDP Cluj: lot 8 – Secția Autostrada A3.
Acord-cadru „Întreținere clădiri și facilități necesare întreținerii drumurilor pentru patru ani” DRDP Cluj: lot 7 – SDN Zalău
Lot No: 7
„Întreținere clădiri și facilități necesare întreținerii drumurilor pentru patru ani” DRDP Cluj: lot 7 – SDN Zalău.
Acord-cadru „Întreținere clădiri și facilități necesare întreținerii drumurilor pentru patru ani” DRDP Cluj: lot 2 – SDN Bistrița
Lot No: 2
„Întreținere clădiri și facilități necesare întreținerii drumurilor pentru patru ani” DRDP Cluj: lot 2 – SDN Bistrița.
Acord-cadru „Întreținere clădiri și facilități necesare întreținerii drumurilor pentru patru ani” DRDP Cluj: lot 3 – SDN Oradea
Lot No: 3
„Întreținere clădiri și facilități necesare întreținerii drumurilor pentru patru ani” DRDP Cluj: lot 3 – SDN Oradea.
Acord-cadru „Întreținere clădiri și facilități necesare întreținerii drumurilor pentru patru ani” DRDP Cluj: lot 6 – SDN Satu Mare
Lot No: 6
„Întreținere clădiri și facilități necesare întreținerii drumurilor pentru patru ani” DRDP Cluj: lot 6 – SDN Satu Mare.
Acord-cadru „Întreținere clădiri și facilități necesare întreținerii drumurilor pentru patru ani” DRDP Cluj: lot 1 – SDN Cluj
Lot No: 1
„Întreținere clădiri și facilități necesare întreținerii drumurilor pentru patru ani” DRDP Cluj: lot 1 – SDN Cluj.
Acord-cadru „Întreținere clădiri și facilități necesare întreținerii drumurilor pentru patru ani” DRDP Cluj: lot 4 – SDN Baia Mare
Lot No: 4
„Întreținere clădiri și facilități necesare întreținerii drumurilor pentru patru ani” DRDP Cluj: lot 4 – SDN Baia Mare.
Acord-cadru „Întreținere clădiri și facilități necesare întreținerii drumurilor pentru patru ani” DRDP Cluj: lot 5 – SDN Alba
Lot No: 5
„Întreținere clădiri și facilități necesare întreținerii drumurilor pentru patru ani” DRDP Cluj: lot 5 – SDN Alba.