Forniture - 391435-2022
Romania-Galați: Elettricità
2022/S 137-391435
Bando di gara
Forniture
Base giuridica:
Direttiva 2014/24/UE
II.1)Entità dell'appalto
II.1.1)Denominazione:
Furnizare energie electrica la consumatori eligibili
Numero di riferimento: 38148102022115
II.1.2)Codice CPV principale
09310000 Elettricità
II.1.4)Breve descrizione:
UAT Municipiul Galați doreste atribuirea contractului privind furnizarea energiei electrice la consumatorii eligibili mentionati in anexele 1.1, 1.2 si 1.3 din caietul de sarcini, de la orice furnizor titular de licenta de Furnizare a Energiei Electrice.
Durata contractului: 12 luni – pentru perioada cuprinsa intre 01.09.2022 si 31.08.2023.
Valoarea estimată totală a contractului este de 14.550.000,00 lei fără TVA, calculata astfel: - 15.000 MWh x 970 lei/ MWh lei fără TVA;
Numarul de zile pâna la care se pot solicita clarificari înainte de data limita de depunere a ofertelor: 18. In conformitate cu prevederile art. 160 și art. 161 din Legea nr. 98/2016, autoritatea contractanta va raspunde în mod clar si complet solicitarilor de clarificare/ informatiilor suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire in doua termene, după cum urmează:
- primul termen în care autoritatea contractantă va răspunde la clarificări este - a 23 - a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor;
- cel de-al doilea termen în care autoritatea contractantă va răspunde la clarificări este - a 11-a zi înainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor in anunțul de participare.
II.1.5)Valore totale stimato
Valore, IVA esclusa: 14 550 000.00 RON
II.1.6)Informazioni relative ai lotti
Questo appalto è suddiviso in lotti: no
II.2)Descrizione
II.2.4)Descrizione dell'appalto:
UAT Municipiul Galați doreste atribuirea contractului privind furnizarea energiei electrice la consumatorii eligibili mentionati in anexele 1.1, 1.2 si 1.3 din caietul de sarcini, de la orice furnizor titular de licenta de Furnizare a Energiei Electrice, pentru o perioada de 12 luni, cuprinsa intre 01.09.2022 si 31.08.2023.