Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Építési beruházás - 391594-2020
Submission deadline has been amended by:  497910-2020
Magyarország-Budapest: Kerékpárút építése
2020/S 162-391594
Ajánlati/részvételi felhívás
Építési beruházás
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Kerékpáros útvonal Székesfvár-Polgárdi-710sz. főút
Hivatkozási szám: EKR000819932020
II.1.2)Fő CPV-kód
45233162 Kerékpárút építése
II.1.4)Rövid meghatározás:
1. rész:
Budapest-Balaton kerékpáros útvonal - Székesfehérvár-Polgárdi közötti szakasz kiviteli terveinek elkészítése, megvalósítása és opcionálisan közműkiváltások elvégzése (PST 3. szintű kód: B005.03.73; B005.04.73)
2. rész:
Budapest-Balaton kerékpáros útvonal - Polgárdi-710 sz. főút közötti szakasz kiviteli terveinek elkészítése, megvalósítása és opcionálisan közműkiváltások elvégzése (PST 3. szintű kód: B005.04.73)
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: igen
Ajánlatok valamennyi részre
II.2)Meghatározás
II.2.1)Elnevezés:
Székesfvár-Polgárdi közötti szakasz kiviteli terv
Rész száma: 1
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45000000 Építési munkák
45200000 Teljes vagy részleges magas- és mélyépítési munka
45233200 Különféle útburkolatok
71320000 Mérnöki tervezési szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Jelen rész a Székesfehérvár-Polgárdi közötti engedélyezési tervdokumentáció alapján kiviteli tervek elkészítését, és ezek alapján a kerékpárút/kerékpárosbarát út megépítését tartalmazza.
Az egyes közlekedésfejlesztési projektekkel összefüggő közigazgatási hatósági ügyek nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségű üggyé nyilvánításáról és az eljáró hatóságok kijelöléséről szóló 345/2012. (XII. 6.) Korm. rendelet 1. melléklet 1 201 sor, valamint az 1/a. melléklet 1.58 sor rögzíti a „Budapest Budapest-Balaton kerékpáros útvonal kiépítése (Budapest-Etyek-Velence-Székesfehérvár-Balatonakarattya)” infrastruktúra fejlesztést.
A Székesfehérvár és Polgárdi közötti kerékpáros útvonal megvalósítása során, mintegy 15,7 km egybefüggő hosszon önálló, új nyomvonalon vezetett kerékpárút építése és meglévő közutakon forgalomtechnikai beavatkozás valósul meg. A szakaszon létesítésre kerül egy 41 m szabadnyílású kerékpárút híd a 7-8. sz. elkerülő út felett, valamint két kisebb kerékpárút híd a Nádor-csatorna és a Malomcsatorna felett.
A projekt Székesfehérváron, a Balatoni út - Nagykárolyi utca csomópontjától kezdődik. Az önálló, 3,30 m széles, 1418 m hosszú önálló kerékpárút a 7. sz. főúttal párhuzamosan halad Székesfehérvár közigazgatási határáig. A szakaszon a 7-8. sz. főút Székesfehérvár elkerülő felett önálló, 41 m szabadnyílású kerékpárúti műtárgy létesítése szükséges. Építési engedélyköteles beavatkozás (0+000-1+418).
A nyomvonal Szabadbattyán külterületén folytatódik a megelőző szakaszhoz hasonlóan 3,30 m szélességgel és 3497 m hosszan a 7. sz. főúttal párhuzamosan. A szakaszon két műtárgy létesítése szükséges a Séd-Sárvíz csatorna (17m szabadnyílás) felett és a Malomcsatorna felett (10m szabadnyílás). Építési engedélyköteles beavatkozás (1+418-4+915).
Szabadbattyán lakott területén a meglévő helyi közút kerül kijelölésre forgalomtechnikai elemekkel 910 m hosszon. Nem engedélyköteles beavatkozás (4+915-5+825).
Szabadbattyán és Kőszárhegy lakott terület határai között a 7. sz. főúttal párhuzamosan önálló, 3,30 m széles és 2255 m hosszú önálló kerékpárút megvalósítása a feladat. Építési engedélyköteles beavatkozás (5+825-8+080).
Kőszárhegy lakott területén, a 7. sz. főúton meglévő irányhelyes kerékpársávok kerülnek forgalomtechnikai elemekkel fejlesztésre 1725 m hosszon. Nem építési engedélyköteles beavatkozás (8+080-9+805).
Kőszárhegy lakott terület határától Polgárdi, Ipartelephez vezető útig 3,30 m széles 650 m hosszú kerékpárút létesítése a feladat a 7. sz. főúttal párhuzamosan. Építési engedélyköteles beavatkozás (9+805-10+455).
Polgárdi közigazgatási területén az Ipartelephez vezető út kerül fejlesztésre forgalomtechnikai elemekkel 2320 m hosszan a 7205. j. országos közútig. Nem építési engedélyköteles beavatkozás (10+455-12+775).
A 7205. j. országos közúttal párhuzamosan az Ipartelephez vezető út és Polgárdi lakott terület határa között önálló, 3,30 m széles 325 m hosszú kerékpárút létesítése szükséges. Építési engedélyköteles beavatkozás (12+775-13+100).
Polgárdi lakott területén részben a helyi közút kerül fejlesztésre forgalomtechnikai elemekkel 1375 m hosszon. Nem építési engedélyköteles beavatkozás (13+100-14+475).
Polgárdi lakott terület egyes szakaszán új, önálló 3,30 m széles és 800 m hosszú kerékpárút kiépítése szükséges. Építési engedélyköteles beavatkozás (14+475-15+275).
Polgárdi vasútállomástól kezdődően a 72303. j. országos közút, illetve a 7206. j. országos közút kerül fejlesztésre forgalomtechnikai elemekkel 448 m hosszan. Nem építési engedélyköteles beavatkozás (15+275-15+723).
A beruházás részét képezik egyes közműveket érintő feladatok: többek között hírközlési vezetékek, villamosvezetékek, víz- és csatornavezetékek védelembe helyezése, tűzcsapok átalakítása, kőolaj szállítóvezeték átépítése, valamint út- és közvilágítási vezetékek építése.
Részletek: Közbeszerzési Dokumentációban
Polgárdi-710 sz főút közötti szakasz kiviteli terv
Rész száma: 2
Jelen rész a Polgárdi-710. sz. főút közötti engedélyezési tervdokumentáció alapján kiviteli tervek elkészítését, és ezek alapján a kerékpárút/kerékpárosbarát út megépítését tartalmazza.
A Polgárdi és 710. sz. főút közötti kerékpáros útvonal megvalósítása során, mintegy 10,4 km egybefüggő hosszon önálló, új nyomvonalon vezetett kerékpárút építése és meglévő közutakon forgalomtechnikai beavatkozás valósul meg. A szakaszon 3 db új vasúti átkelőhely kerül kialakításra, melyből 2 db a 29. sz. vasútvonalat, míg 1 db a 27. számú vasútvonalat keresztezi. A vasúti átkelőhelyek tekintetében a 29. sz. vasútvonalat keresztező 2 db vasúti átjáró tervei elépítésre kerültek, az újbóli engedélyeztetés lefolytatása válhat szükségessé.
A projekt Polgárdi lakott terület határában csatlakozik a megelőző Székesfehérvár-Polgárdi szakaszhoz. Polgárdi és Füle lakott terület határa között önálló, 3,30 m széles és 3065 m hosszú kerékpárút kiépítése. A kerékpárút önálló nyomvonalon keresztezi a 29. sz. vasútvonalat, valamint 2,0 m szabadnyílású műtárggyal egy vízfolyást. A vasúti átkelőhely és a műtárgy kiépítése Vállalkozó feladata. Építési engedélyköteles beavatkozás (0+000-3+065).
Füle lakott területén a meglévő helyi közút, valamint a 7205. j. országos közút kerül fejlesztésre forgalomtechnikai elemekkel 920 m hosszan. Nem építési engedélyköteles beavatkozás (3+065-3+985).
Füle lakott terület határa és Balatonfőkajár lakott terület határa között a 7205. j. országos közúttal párhuzamos kerékpárút kiépítése a feladat 3,30 m szélességben és 3764 m hosszban. A kerékpárút önálló nyomvonalon keresztezi a 29. sz. vasútvonalat. A vasúti átkelőhely kiépítése Vállalkozó feladata. Építési engedélyköteles beavatkozás (3+985-7+749).
Balatonfőkajár lakott területén a 7205. j. országos közút kerül fejlesztésre forgalomtechnikai elemekkel 1635 m hosszan. Nem építési engedélyköteles beavatkozás (7+749-9+384).
Balatonfőkajár lakott terület határa és a más beruházásban elkészült 710. sz. főút alatti kerékpárút alagúthoz vezető TF3 j-szervízút között önálló 3,30 m széles 1000 m hosszú kerékpárút kiépítése a feladat. A kerékpárút önálló nyomvonalon keresztezi a 27. sz. vasútvonalat, valamint 2,0 m szabadnyílású műtárggyal egy vízfolyást. A vasúti átkelőhely és a műtárgy kiépítése Vállalkozó feladata. Építési engedélyköteles beavatkozás (9+384-10+384).
A beruházás részét képezik egyes közműveket érintő feladatok: többek között hírközlési vezetékek, gázvezetékek, víz- és csatornavezetékek védelembe helyezése.
Részletek: Közbeszerzési dokumentációban.