Pravna osnova:
Uredba (EU, Euratom) br. 2018/1046
II.1)Opseg nabave
II.1.1)Naziv:
Zdravstveni pregledi u Luksemburgu
Referentni broj: OIL/LUX/2021/OP/0004
II.1.2)Glavna CPV oznaka71317200 Usluge u području zdravlja i sigurnosti
II.1.4)Kratak opis:
Obavljanje zdravstvenih pregleda prehrambenih proizvoda, zraka,vode, površina i pijeska te provedba higijenskih revizija u kuhinjama i kafeterijama zgrada koje koristi ili će koristiti institucije u Velikom Vojvodstvu Luksemburg.
II.1.5)Procijenjena ukupna vrijednost
II.1.6)Podaci o grupamaOvaj ugovor podijeljen je na grupe: da
Ponude se mogu podnijeti za samo jednu grupu
Najveći broj grupa koje se mogu dodijeliti jednom ponuditelju: 4
II.2)Opis
II.2.1)Naziv:
Inspekcija zdravstvene kvalitete prehrambenih proizvoda.
Grupa br.: 1
II.2.2)Dodatne šifre CPV-a71317200 Usluge u području zdravlja i sigurnosti
II.2.4)Opis nabave:
Grupa 1: prehrambeni proizvodi
— Predmet I.: inspekcija zdravstvene kvalitete prehrambenih proizvoda na temelju utvrđenog programa pregleda;
— Predmet II.: svi dodatni pregledi koje je potrebno provesti;
— Predmet III.: tehnička podrška institucijama.
Inspekcija zdravstvene kvalitete vode.
Grupa br.: 2
Grupa 2: Vodoopskrba
Inspekcija u pogledu higijene prostora i opreme (površina), kvalitete zraka u okruženju u okviru usluga dostave pripremljene hrane i zdravstvene kvalitete pijeska.
Grupa br.: 3
Grupa 3: Površine, zrak i pijesak
II.2.1)Naziv:Grupa br.: 4
Grupa 4: higijenske revizije
— Predmet I: revizija;
— Predmet II.: tehnička podrška institucijama.
II.1)L-għan tal-ksib
II.1.1)Titlu:
Verifiki fejn tidħol is-saħħa fil-Lussemburgu
Numru ta' referenza: OIL/LUX/2021/OP/0004
II.1.2)Kodiċi ewlieni CPV71317200 Servizzi tas-saħħa u s-sigurtà
II.1.4)Deskrizzjoni qasira:
Twettiq ta’ verifiki tas-saħħa li għandhom isiru fuq il-prodotti tal-ikel, l-arja, l-ilma, l-uċuħ u r-ramel, u implimentazzjoni ta’ verifiki tal-iġjene fil-kċejjen u l-kaffetteriji tal-binjiet okkupati jew li se jkunu okkupati mill-istituzzjonijiet Ewropej fil-Gran Dukat tal-Lussemburgu.
II.1.5)Stima tal-valur totali
II.1.6)Informazzjoni dwar il-lottijietDan il-kuntratt huwa maqsum f’lottijiet: iva
L-offerti jistgħu jintbagħtu għal lott wieħed biss
L-ogħla għadd ta' lottijiet li jista' jingħata lil kuntrattur wieħed: 4
II.2)Deskrizzjoni
II.2.1)Titlu:
Spezzjoni tal-kwalità tas-saħħa tal-prodotti tal-ikel.
Nru tal-lott: 1
II.2.2)Kodiċi(jiet) addizzjonali tal-VKK71317200 Servizzi tas-saħħa u s-sigurtà
II.2.4)Deskrizzjoni tal-akkwist:
Lott 1: Prodotti tal-ikel
— punt I: l-ispezzjoni tal-kwalità tas-saħħa tal-prodotti tal-ikel ibbażata fuq programm stabbilit ta’ verifiki;
— punt II: kwalunkwe verifika addizzjonali li għandha titwettaq;
— punt III: għajnuna teknika li għandha tkun ipprovduta lill-istituzzjonijiet.
Spezzjoni tal-kwalità tas-saħħa tal-ilma.
Nru tal-lott: 2
Lott 2: Ilma
— punt I: l-ispezzjoni tal-kwalità tas-saħħa tal-ilma ibbażata fuq programm stabbilit ta’ verifiki;
Spezzjoni vis-à-vis l-iġjene tal-bini u t-tagħmir (l-uċuħ), il-kwalità tal-arja tal-madwar fis-servizzi tal-forniment tal-ikel u l-kwalità tas-saħħa tar-ramel.
Nru tal-lott: 3
Lott 3: L-uċuħ, l-arja u r-ramel
— punt I: spezzjoni, ibbażata fuq programm stabbilit ta’ verifiki;
II.2.1)Titlu:Nru tal-lott: 4
Lott 4: il-verifiki tal-iġjene
— punt I: verifika;
— punt II: għajnuna teknika li għandha tkun ipprovduta lill-istituzzjonijiet.
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Kontrole sanitarne, Luksemburg
Numer referencyjny: OIL/LUX/2021/OP/0004
II.1.2)Główny kod CPV71317200 Usługi w zakresie ochrony zdrowia i bezpieczeństwa
II.1.4)Krótki opis:
Przeprowadzanie kontroli stanu zdrowia żywności, powietrza, wody, powierzchni i piasku oraz przeprowadzanie kontroli higieny w kuchniach i stołówkach w budynkach zajmowanych lub przeznaczonych do zajęcia przez instytucje europejskie w Wielkim Księstwie Luksemburga.
II.1.5)Szacunkowa całkowita wartość
II.1.6)Informacje o częściachTo zamówienie podzielone jest na części: tak
Oferty można składać w odniesieniu do tylko jednej części
Maksymalna liczba części, które mogą zostać udzielone jednemu oferentowi: 4
II.2.1)Nazwa:
Sprawdzanie jakości sanitarnej żywności
Część nr: 1
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV71317200 Usługi w zakresie ochrony zdrowia i bezpieczeństwa
II.2.4)Opis zamówienia:
Część 1: Pasze
— pozycja I: sprawdzanie na podstawie ustalonego programu kontroli jakości sanitarnej żywności;
— pozycja II: dodatkowe kontrole, które ewentualnie zostaną przeprowadzone;
— pozycja III: pomoc techniczna udzielana instytucjom.
Sprawdzanie jakości sanitarnej wody
Część nr: 2
Część 2: Sektor wodny
— pozycja I: sprawdzanie na podstawie ustalonego programu kontroli jakości sanitarnej wody;
Sprawdzanie stanu higienicznego pomieszczeń i sprzętu (powierzchni), jakości powietrza w pomieszczeniach usług gastronomicznych i jakości sanitarnej piasku
Część nr: 3
Część 3: Powierzchnie, powietrze i piasek
— pozycja I: sprawdzanie na podstawie ustalonego programu kontroli jakości;
Część 4: audyty higieny
— pozycja I: audyt;
— pozycja II: pomoc techniczna udzielana instytucjom.