II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Espoo-Salo oikoradan yleissuunnitelman jatkopohjatutkimukset
II.1.2)Main CPV code71000000 Architectural, construction, engineering and inspection services
II.1.4)Short description:
Turun Tunnin Juna Oy (jäljempänä myös ”Tilaaja” ja ”hankintayksikkö”) pyytää tarjouksia täydentävistä kallionäyte- ja porakonetutkimuksista, jotka liittyvät Espoo-Salo-oikoradan ratasuunnitelman tunneliosuuksiin.
Hankinnan kohde on kuvattu tarkemmin hankinta-asiakirjoissa.
Tässä hankinnassa on käytössä sähköinen tarjousympäristö. Tarjoajan tulee rekisteröityä järjestelmään ensin osoitteessa:
https://www.esourcing2.fi/prod/dist/signup/supplier/turuntunninjuna
Rekisteröitymisen jälkeen tarjoaja voi kirjautua järjestelmään osoitteessa:
https://www.esourcing2.fi/prod/Account/logon
Menettelynä on nopeutettu avoin menettely, koska hankinnalla on erityinen kiire. Hankintayksikkö ei ole voinut kilpailuttaa tätä hankintaa ennen tiettyjen kriittisten sopimusten solmimista ja näiden sopimusten solmimisen osalta tuli odottamattomia viivästyksiä. Ratasuunnitelman laadinta rakentuu aiempien suoritettujen tutkimusten päälle, eikä tarkoituksenmukaisia jatkotoimenpiteitä voida tehdä, mikäli pohjatyössä on puutteita. Näin ollen hankintayksikön tulee saada tämän hankinnan kohde suoritetuksi kiireellisesti, jotta hankintayksikkö voi edistää ratasuunnitelman laadintaa suunnitellussa aikataulussa.
II.1.5)Estimated total value
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: yes
Tenders may be submitted for all lots
Maximum number of lots that may be awarded to one tenderer: 1
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)45111250 Ground investigation work
71000000 Architectural, construction, engineering and inspection services
71332000 Geotechnical engineering services
71335000 Engineering studies
71900000 Laboratory services
II.2.4)Description of the procurement:
OT1 pohjatutkimukset.
OT2 pohjatutkimukset.
OT3 pohjatutkimukset.
OT4 pohjatutkimukset.