Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Meddelande om upphandling
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:
Dynamiskt inköpssystem för Bemanning sjuksköterskor
Referensnummer: KLF 2017/303
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod85141200 Sjukskötersketjänster
II.1.4)Kort beskrivning:
Luleå kommun avser önskar få in ansökningar till annonserat dynamiskt inköpssystem gällande bemanning sjuksköterskor. DISet omfattar socialförvaltningens behov av legitimerade sjuksköterskor inom kommunal hemsjukvård och särskilt boende.
II.1.5)Uppskattat totalt värde
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen:
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen