2. bola iná osoba ako obstarávateľ alebo obstarávateľ podľa tohto zákona, dôkaz o plnení potvrdí odberateľ; ak také potvrdenie uchádzač alebo záujemca nemá k dispozícii, vyhlásením uchádzača alebo záujemcu o ich uskutočnení, doplneným dokladom, preukazujúcim ich uskutočnenie alebo zmluvný vzťah, na základe ktorého boli uskutočnené.
2. § 34 ods. 1 písm. g) ZVO: uchádzač preukáže svoju technickú spôsobilosť alebo odbornú spôsobilosť údajmi o vzdelaní a odbornej praxi alebo o odbornej kvalifikácií osôb určených na plnenie zmluvy alebo riadiacich zamestnancov.
5. § 34 ods. 1 písm. d) ZVO: uchádzač preukáže svoju technickú spôsobilosť alebo odbornú spôsobilosť implementáciu manažmentu informačnej bezpečnosti podľa daných noriem, ktorý použije pri plnení zmluvy.
Uchádzač alebo záujemca môže na preukázanie technickej spôsobilosti alebo odbornej spôsobilosti využiť technické a odborné kapacity inej osoby, bez ohľadu na ich právny vzťah v súlade s § 34 ods. 3 zákona o verejnom obstarávaní. V takomto prípade musí uchádzač alebo záujemca verejnému obstarávateľovi alebo obstarávateľovi preukázať, že pri plnení zmluvy alebo koncesnej zmluvy bude skutočne používať kapacity osoby, ktorej spôsobilosť využíva na preukázanie technickej spôsobilosti alebo odbornej spôsobilosti. Skutočnosť podľa druhej vety preukazuje záujemca alebo uchádzač písomnou zmluvou uzavretou s osobou, ktorej technickými a odbornými kapacitami mieni preukázať svoju technickú spôsobilosť alebo odbornú spôsobilosť. Z písomnej zmluvy musí vyplývať záväzok osoby, že poskytne svoje kapacity počas celého trvania zmluvného vzťahu. Osoba, ktorej kapacity majú byť použité na preukázanie technickej spôsobilosti alebo odbornej spôsobilosti, musí preukázať splnenie podmienok účasti týkajúce sa požadovaného osobného postavenia a nesmú u nej existovať dôvody na vylúčenie podľa § 40 ods. 6 písm. a) až h) a ods. 7; oprávnenie dodávať tovar, uskutočňovať stavebné práce alebo poskytovať službu preukazuje vo vzťahu k tej časti predmetu zákazky alebo koncesie, na ktorú boli kapacity záujemcovi alebo uchádzačovi poskytnuté. Ak ide o požiadavku súvisiacu so vzdelaním, odbornou kvalifikáciou alebo relevantnými odbornými skúsenosťami najmä podľa § 34 odseku 1 písm. g), uchádzač alebo záujemca môže využiť kapacity inej osoby len ak táto bude reálne vykonávať stavebné práce alebo služby, na ktoré sa kapacity vyžadujú.
Bližšie informácie sú kvôli nedostatku znakov v tejto bunke uvedené v Súťažných podkladoch, časť A.2 Podmienky účasti uchádzačov, ktoré sú zverejnené v profile.
Uchádzač môže predbežne nahradiť doklady na preukázanie splnenia podmienok účasti určené obstarávateľom Jednotným európskym dokumentom v zmysle § 39 zákona o verejnom obstarávaní.
K bodu 1. Uchádzač preukáže v Zozname stavebných prác realizáciu stavebných prác rovnakých alebo obdobných predmetu zákazky (výstavba a/alebo rekonštrukcia kanalizácie, výstavba alebo rekonštrukcia ČOV) za predchádzajúcich 5 rokov od vyhlásenia VO, pričom zo Zoznamu stavebných prác musí vyplývať, že:
a)súhrnná hodnota stavebných prác, ktorých predmetom bola výstavba a/alebo rekonštrukcia kanalizácie, bola v minimálnej hodnote 14 000 000,00 EUR bez DPH alebo ekvivalent tejto hodnoty v inej mene, pričom
aa) predmetom zákaziek bola výstavba a/alebo rekonštrukcia minimálne 21 km gravitačného kanalizačného potrubia súhrnne za predložené zákazky,
ab) predmetom zákaziek bola výstavba a/alebo rekonštrukcia minimálne 1 km tlakového kanalizačného potrubia súhrnne za predložené zákazky,
ac) predmetom zákaziek bola výstavba a/alebo rekonštrukcia minimálne 5 ks čerpacích staníc súhrnne za predložené zákazky;
b)súhrnná hodnota stavebných prác, ktorých predmetom bola výstavba alebo rekonštrukcia ČOV, bola v minimálnej hodnote 2 700 000,00 EUR bez DPH alebo ekvivalent tejto hodnoty v inej mene, pričom
ba) zákazky výstavby alebo rekonštrukcie ČOV boli realizované min. pre 7 500 ekvivalentných obyvateľov (EO) súhrnne za predložené zákazky.
Bližšie informácie sú kvôli nedostatku znakov v tejto bunke uvedené v SP, A.2 Podmienky účasti uchádzačov, ktoré sú zverejnené v profile.
K bodu 2. Uchádzač preukáže odbornú úroveň personálneho zabezpečenia plnenia predmetu zákazky prostredníctvom nasledujúcich kľúčových odborníkov:
Kľúčový odborník 1: Stavbyvedúci pre inžinierske stavby
Kľúčový odborník 2: Stavbyvedúci pre technologické zariadenia
Kľúčový odborník 3: Stavbyvedúci pre elektrotechniku a ASRTP
Kľúčový odborník 4: Projektant
Kľúčový odborník 5: Autorizovaný geodet
Kľúčový odborník 6: Zvárač plastov
Kľúčový odborník 7: Zváračský technik alebo zvárač kovov
Kľúčový odborník 8: Osoba zodpovedná za vykonávanie skúšok tesnosti
Kľúčový odborník 9: Revízny technik vyhradeného technického zariadenia elektrického
Kľúčový odborník 10: Technik BOZP
Bližšie informácie sú kvôli nedostatku znakov v tejto bunke uvedené v SP, časť A.2 Podmienky účasti uchádzačov, ktoré sú zverejnené v profile.
K bodu 3. Uchádzač predloží Certifikát EMAS, resp. registrácia v schéme EMAS, prípadne validované envir. vyhlásenie alebo iný rovnocenný dôkaz.
K bodu 4. Uchádzač predloží Zoznam a popis strojového vybavenia (podľa Prílohy č. 7 SP), ktoré má uchádzač k dispozícii na uskutočnenie stavebných prác. Zoznam musí byť podpísaný oprávnenou osobou/oprávnenými osobami konať v mene uchádzača.
Uchádzač musí preukázať, že má k dispozícii strojové vybavenie na uskutočnenie predmetu zákazky, a to:
- min. 1x žeriav do 20 t (manipulácia s ťažkými bremenami),
- min. 1x nákladné auto s rukou min Euro 5 (manipulácia so stavebným materiálom),
- min. 3x nákladné auto (sklápač) Euro 6,
- min. 3x rýpadlo-nakladač (realizácia zemných prác),
- min. 1x finišer asfaltových zmesí s min. šírkou 3,2 m so snímačom automatickej nivelácie,
- min. 1x cestný valec min. 2,5 t (pokládka asfaltových vrstiev),
- min. 1x kamerový monitoring monitoring potrubia kamerou od priemeru min. DN 150,
- min. 3x sada pažiacich boxov,
- min. 2x zváračka plastových potrubí,
- min. 3x elektrocentrály 7,5 kW,
- min. 3x hutnia doska min. 450 kg (realizácia spevnených plôch, zhutňovanie podkladových vrstiev pod konštrukciu),
- min. 4x čerpadlo min. 15 l/s (čerpanie spodnej a priesakovej vody v jamách a ryhách),
- min. 1x výkopový drapák.
K bodu 5. Uchádzač predloží Certifikát 27001. Bližšie informácie sú kvôli nedostatku znakov v tejto bunke uvedené v Súťažných podkladoch, A.2 Podmienky účasti uchádzačov, ktoré sú zverejnené v profile.