Wir freuen uns, mitteilen zu können, dass die neue Version des TED-Portals am 29.1.2024 in Betrieb genommen wird (voraussichtlicher Termin – muss noch bestätigt werden!). Interessiert an den neuen Funktionen, den Verbesserungen und ihren Auswirkungen auf die Nutzerinnen und Nutzer? Konsultieren Sie unseren Artikel und erfahren Sie mehr über die wichtigsten Veränderungen und neuen Funktionen.
Aufgrund von Störungen werden eForms- Mitteilungen derzeit fehlerhaft angezeigt. Wir arbeiten an einer Lösung. Bis dahin konsultieren Sie bitte unsere Hilfsseite.
Jetzt registrieren: 4. Workshop für Weiterverwender von TED-Daten am 14. Dezember 2023
Lieferungen - 398595-2023
Griechenland-Athen: Medizinische Verbrauchsartikel
2023/S 125-398595
Bekanntmachung vergebener Aufträge
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Προμήθεια εξοπλισμού (ιατρικού, εργαστηριακού και μεταφοράς εμβολίων) και ΜΑΠ
Referenznummer der Bekanntmachung: 183433,1
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Προκηρύσσουμε ηλεκτρονικό διεθνή διαγωνισμό ανοικτής διαδικασίας για την προμήθεια με αγορά των τμημάτων: (α)Τμήμα 1: Ιατρικός εξοπλισμός εντατικής θεραπείας, (β)Τμήμα 2: Εργαστηριακός Εξοπλισμός και Αναλώσιμα, (γ)Τμήμα 3: Εξοπλισμός μεταφοράς εμβολίων-κιβώτια, λοβοί, (δ)Τμήμα 4: Μέσα ατομικής προστασίας, όπως προβλέπονται από την Συμφωνία Επιχορήγησης Project 101059308 - rescEU-MEDSTOCK-GR, για τις ανάγκες τις Γενικής Γραμματείας Πολιτικής Προστασίας έτους 2023, συνολικής εκτιμώμενης αξίας οκτώ εκατομμυρίων και δεκατριών χιλιάδων Ευρώ (8.013.000,00€), συμπεριλαμβανομένων των υπέρ τρίτων κρατήσεων, ως και κάθε άλλη επιβάρυνση, μη συμπεριλαμβανομένου Φ.Π.Α., με κριτήριο κατακύρωσης την πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά βάσει τιμής (χαμηλότερη τιμή).
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Τμήμα 2ο: Εργαστηριακός εξοπλισμός & αναλώσιμα
Los-Nr.: 2
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Τμήμα 2ο: Εργαστηριακός εξοπλισμός & αναλώσιμα: Σωληνάρια (Tubes) 1,5 ml, Σωληνάρια (Tubes) 1,7 ml, Σωληνάρια (Tubes) για PCR των 0,2 ml (χαμηλού προφίλ) με τα καπάκια τους, συσευασία 120*8, Σωληνάρια (Tubes) για PCR των 0,5 ml (χαμηλού προφίλ) με τα καπάκια τους, συσευασία 120*8, Πιπέτες τύπου Eppendorf
single channel: -1-10ml (500 τμχ ),-2-20ml(3.500 τμχ),-10-100ml(1.000 τμχ), -20-200ml(1.000 τμχ),-100-1000ml(1.000 τμχ),
Ρύγχη (tips) για πιπέτες τύπου Eppendorf 1-10 μl, Ρύγχη (tips) για πιπέτες τύπου Eppendorf 2-20 μl,Ρύγχη (tips) για πιπέτες τύπου Eppendorf 10-100 μl,Ρύγχη (tips) για πιπέτες τύπου Eppendorf 20-200 μl, Ρύγχη (tips) για πιπέτες τύπου Eppendorf 100-1000 μl, Πιπέτες Pasteur χωρητικότητας κοιλότητας 3,5 ml αποστειρωμένες σε ατομική συσκευασία μεγέθους 1 ml, Πιπέτες Pasteur χωρητικότητας κοιλότητας 3,5 ml αποστειρωμένες σε ατομική συσκευασία μεγέθους 3 ml, Σωληνάρια τύπου tube Falcon 12,5 ml (συσκευασία 25 ή 50), Σωληνάρια τύπου Falcon 50 ml (συσκευασία 25 ή 50), Κυτία απόρριψης αιχμηρών αντικειμένων 2,7 lt, Κυτία απόρριψης αιχμηρών αντικειμένων 5,4 lt, Σακούλες απόρριψης βιολογικών αποβλήτων μίας χρήσης 40 lt η κάθε μία (συσκευασία 250 τμχ), Ασφάλιση Τμήματος 2.
Τμήμα 3ο Εξοπλισμός μεταφοράς εμβολίων-κιβώτια, λοβοί: Εξοπλισμός μεταφοράς εμβολίων-Κιβώτια, λοβοί (χωρητικότητας 56 αμπούλες), Ασφάλιση Τμήματος 3
Los-Nr.: 3
34000000 Transportmittel und Erzeugnisse für Verkehrszwecke
Τμήμα 3ο
Εξοπλισμός μεταφοράς εμβολίων-κιβώτια, λοβοί: Εξοπλισμός μεταφοράς εμβολίων-Κιβώτια, λοβοί (χωρητικότητας 56 αμπούλες), Ασφάλιση Τμήματος 3