Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
JÄLKI-ILMOITUS, KEHA-keskus - IT-konsultointi 2021-2025 (DPS) - Projektipäällikkö
Referenznummer der Bekanntmachung: KEHA/1919/2022
II.1.2)CPV-Code Hauptteil72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
KEHA- keskuksen projektisalkussa on ollut vuosien myötä useita kansallisesti ja kansainvälisestikin merkittäviä kehittämiskokonaisuuksia. Kehittämiskokonaisuudet liittyvät digitalisaation hyödyntämiseen ja edistämiseen julkisten palveluiden toteutuksessa sekä järjestämisessä. Näiden kehittämiskokonaisuuksien tavoitteisto juontaa useimmissa tapauksissa Suomen hallitusohjelmaan. Kehittämiskokonaisuudet
koskettavat useita julkishallinnon organisaatioita ja kehittämisen läpivienti kestää useita vuosia.
Hankinnan kohteena on soveltuvin osin Hanselin IT-konsultoinnin dynaamisen hankintajärjestelmän (IT-konsultointi 2021–2025 (DPS)) hankinnan kohdekuvauksen kohdassa 3.1.1 esitetyt projektin hallinta- ja integraattoripalvelut. Hankittavat asiantuntijat toimivat Hankintayksikön tukena ja edustajana ko. tehtävissä. Toiminta tapahtuu pääsääntöisesti monitoimittajaympäristössä.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Hankinnan kohteena on soveltuvin osin Hanselin IT-konsultoinnin dynaamisen hankintajärjestelmän (IT-konsultointi 2021–2025 (DPS)) hankinnan kohdekuvauksen kohdassa 3.1.1 esitetyt projektin hallinta- ja integraattoripalvelut. Hankittavat asiantuntijat toimivat Hankintayksikön tukena ja edustajana ko. tehtävissä. Toiminta tapahtuu monitoimittajaympäristössä, mikä osaltaan edellyttää vahvaa Hankintayksikön edunvalvontaa ja läpinäkyvyyttä. Lisäksi Hankintayksikön toimintaympäristö asettaa hankittavilta asiantuntijoilta kokemusta laajoista ja vaativista kehittämistilanteista sekä julkishallinnon toiminnan tuntemusta.
Hankittavat asiantuntijapalvelut kohdistuvat ELY-keskusten, TE-toimistojen ja muiden tulos-ja palvelusopimusasiakkaiden ja niiden alaisten organisaatioiden sekä KEHA-keskuksen omistamiin hankekokonaisuuksiin ja niihin kiinteästi liittyviin tai kehittämistyön aikana tunnistettuihin uusiin erillishankkeisiin. Lisätietoja KEHA-keskuksesta ja sen toiminnasta (www.keha-keskus.fi).
Hankinnan arvioitu laajuus on n. 1000 henkilötyöpäivää /per vuosi .
Ilmoitus tehdystä sopimuksesta
Hankintamenettelyn tulokset
Oikeusperusta:
Direktiivi 2014/24/EU
I kohta: Hankintaviranomainen
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Viitenumero: KEHA/1919/2022
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi72000000 Tietotekniset palvelut: neuvonta, ohjelmistojen kehittäminen, Internet ja tuki
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
II.1.6)Osia koskevat tiedotTämä sopimus on jaettu osiin: ei
II.2)Kuvaus
II.2.2)CPV-lisäkoodi(t)48000000 Ohjelmatuotteet ja tietojärjestelmät
II.2.4)Kuvaus hankinnasta: