Supplies - 40157-2022
Submission deadline has been amended by:  92826-2022
Poland-Koziegłowy: Electricity
2022/S 017-040157
Contract notice
Supplies
Legal Basis:
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Zakup energii elektrycznej do obiektów i jednostek organizacyjnych Gminy i Miasta Koziegłowy
Reference number: RIGK.271.01.2022
II.1.2)Main CPV code
09310000 Electricity
II.1.4)Short description:
2. Zakup energii elektrycznej do obiektów Gminy i Miasta Koziegłowy na potrzeby:
2.1 Oświetlenie dróg, ulic i placów (wraz z oświetleniem świątecznym) na terenie Gminy i Miasta Koziegłowy:
2.2 Budynki, lokale inne obiekty odbioru energii elektrycznej na terenie Gminy i Miasta Koziegłowy, GMOPS w Koziegłowach, syrena OSP na budynku Urzędu GiM K-wy
3. Zakup energii elektrycznej do jednostek organizacyjnych Gminy i Miasta Koziegłowy na potrzeby jednostek oświatowych
4. Zakup energii elektrycznej do budynków, lokali i innych obiektów odbioru energii elektrycznej jednostki organizacyjnej Gminy i Miasta Koziegłowy na potrzeby Zespołu Usług Komunalnych.
II.1.5)Estimated total value
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.4)Description of the procurement:
5. Szczegółowy wykaz i opis punktów odbioru energii oraz planowane zużycie energii elektrycznej dla w/w obiektów /punktów został opisany w załączniku do SWZ.
Ilość punktów odbioru energii elektrycznej i planowane zużycie energii elektrycznej w trakcie realizacji umowy może ulec zmianie. W przypadku zmiany ilości punktów odbioru lub znaczącej zmiany mocy punktów odbioru w trakcie obowiązywania umowy, zostanie zmieniony Załącznik do umowy z wykazem punktów odbioru bez konieczności renegocjowania warunków umowy. Zmiana Załącznika do umowy z wykazem punktów odbioru nie stanowi zmiany warunków umowy.
6. Gmina i Miasto Koziegłowy oraz jednostki organizacyjne posiadają zawarte na czas nieokreślony umowy o świadczenie usługi dystrybucji energii elektrycznej z TAURON Dystrybucja S.A. Oddział w Częstochowie.
7. Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia procedury zmiany sprzedawcy, a w przypadku umów kompleksowych przeprowadzenia procedury rozwiązania dotychczasowych umów kompleksowych, doprowadzenia do zawarcia umów dystrybucji energii odrębnych dla poszczególnych obiektów w imieniu Zamawiającego na podstawie udzielonego pełnomocnictwa.
8. Rozpoczynając realizację zamówienia Wykonawca winien zapewnić ciągłość dostawy energii elektrycznej.
9. Dostarczanie energii elektrycznej odbywać się będzie na podstawie obowiązującego prawa, w szczególności na warunkach określonych przez ustawę z dnia 10 kwietnia 1997 roku Prawo energetyczne (t. j. Dz. U. z 2021 poz. 716), rozporządzenia wykonawcze do powyższej ustawy. Energia elektryczna powinna spełniać standardy techniczne zgodnie z zapisami ustawy Prawo energetyczne oraz rozporządzeniami wykonawczymi do tej ustawy i Polskimi Normami.
10. Operatorem Systemu Dystrybucyjnego, który posiada Koncesje na Dystrybucje Energii Elektrycznej i świadczy usługi dystrybucji energii elektrycznej na obszarze Gminy i Miasta Koziegłowy jest TAURON Dystrybucja Spółka Akcyjna.