Results of the procurement procedure
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Development, renovation and repair work on the buildings of the Court of Justice of the European Union
Reference number: COJ-PROC-19/026
II.1.2)Main CPV code45000000 Construction work
II.1.4)Short description:
The purpose of this contract is to carry out the works relating to, on the one hand, the development and repairs relating to shell and core and finishing works and, on the other hand, to the installation of electrical and HVAC technical equipment, as well as movable partitions of buildings occupied or to be occupied by the Court of Justice.
— lot 1: shell and core works,
— lot 2: finishing works,
— lot 3: installation of electrical and HVAC technical equipment,
— lot 4: movable partitions.
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: yes
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)45200000 Works for complete or part construction and civil engineering work
45260000 Roof works and other special trade construction works
II.2.4)Description of the procurement:
Development and repair of shell and core works:
— labour,
— installation of work sites (fencing, protective measures, scaffolding, mobile crane, nacelles, waste removal),
— demolition, structural and road works (demolition, drilling, excavation, earthworks, road works, stone facade, masonry, screed),
— roofs (mineral components, weatherproofing).
II.2.2)Additional CPV code(s)45400000 Building completion work
45420000 Joinery and carpentry installation work
45421143 Installation work of blinds
45430000 Floor and wall covering work
Development and repairs of component parts relating to finishing works:
— installation of work sites (protective measures, scaffolding, crawler crane, mobile crane, nacelles),
— joinery and metallic construction works (glazing, metal construction, structures, cladding and metal panelling),
— interior joinery (all types of doors, locks, hardware and all types of door fittings),
— interior works (false ceiling, plasterboard partition),
— coatings (floor, wall and ceiling),
— obscuring and sun protection (blinds and films).
II.2.1)Title:
Installation of electrical and HVAC technical equipment
Lot No: 3
II.2.2)Additional CPV code(s)45300000 Building installation work
45310000 Electrical installation work
45311200 Electrical fitting work
45331000 Heating, ventilation and air-conditioning installation work
Installation of electrical and HVAC technical equipment:
— installation of work sites,
— electrical technical installations (general electricity, lighting, fire safety, access control, video surveillance, cabling, computer cabling),
— HVAC technical installations (energy measuring devices, domestic hot water systems, pipes, valves, insulation, ducts, air diffusion, air conditioning, plumbing, sanitary).
II.2.2)Additional CPV code(s)45421141 Installation of partitioning
44112300 Partitions
44112310 Partition walls
45421152 Installation of partition walls
Development and replacement of removable partitions: labour, purchase, delivery and handling of various types of partitions.
II dalis: Objektas
II.1)Pirkimo apimtis
II.1.1)Pavadinimas:
Europos Sąjungos Teisingumo Teismo pastatų įrengimo, renovacijos ir remonto darbai
Nuorodos numeris: COJ-PROC-19/026
II.1.2)Pagrindinis BVPŽ kodas45000000 Statybos darbai
II.1.4)Trumpas aprašymas:
Šios sutarties objektas yra susijęs su dabartinių arba būsimų Teisingumo Teismo pastatų, viena vertus, pridėtų ir uždengtų detalių montavimo ir taisymo darbais, taip pat jų užbaigimu, ir, kita vertus, elektrotechnikos ir oro kondicionavimo įrangos ir mobiliųjų pastatų pertvarų įrengimu.
– 1 dalis: pridėtos ir uždengtos detalės,
– 2 dalis: baigiamieji darbai,
– 3 dalis: elektrotechnikos ir oro kondicionavimo įrangos įrengimo darbai,
– 4 dalis: mobiliosios pertvaros.
II.1.6)Informacija apie pirkimo dalisŠi sutartis suskaidyta į pirkimo dalis: taip
II.2)Aprašymas
II.2.1)Pavadinimas:
Pridėtos ir uždengtos detalės
Pirkimo dalies Nr.: 1
II.2.2)Kitas (-i) šio pirkimo BVPŽ kodas (-ai)45200000 Visi ar daliniai statybos ir civilinės inžinerijos darbai
45260000 Stogų dengimas ir kiti specialieji profesiniai statybos darbai
II.2.4)Pirkimo aprašymas:
Pridėtų ir uždengtų detalių įrengimas ir remontas:
– pagrindiniai darbai,
– darbų aikštelių įrengimas (tvora, apsaugos priemonės, pastoliai, mobilusis kranas, pakėlimo platformos, atliekos),
– griovimas, konstrukciniai darbai ir keliai (griovimas, prakasimas, išleidimas, žemės darbai, kelio darbai, akmeninio fasado darbai, mūrijimas, lyginimas),
– stogo darbai (mineralinės detalės, hidroizoliacija).
II.2.1)Pavadinimas:Pirkimo dalies Nr.: 2
II.2.2)Kitas (-i) šio pirkimo BVPŽ kodas (-ai)45400000 Pastato užbaigimo darbai
45420000 Stalių ir dailidžių montavimo darbai
45421143 Žaliuzių montavimo darbai
45430000 Grindų ir sienų dangų klojimo darbai
Baigiamiesiems darbams priskirtini detalių įrengimo ir remonto darbai:
– darbų aikštelių įrengimas (apsaugos priemonės, pastoliai, vikšrinis kranas, mobilusis kranas, pakėlimo platformos),
– medžio ir metalinių konstrukcijų darbai (stiklinimas, metalinės konstrukcijos, konstrukcijos, apkala ir metalo apdaila),
– vidaus medžio darbai (įvairių tipų durys, spynos, smulkieji metalo gaminiai ir įvairių tipų durų įranga),
– vidaus konstrukcijos (pakabinamos lubos, gipso plokščių pertvaros),
– dangos (grindys, sienos ir lubos),
– žaliuzės ir užsklandos nuo saulės (žaliuzės ir plėvelės).
Elektrotechnikos ir oro kondicionavimo įrangos įrengimo darbai
Pirkimo dalies Nr.: 3
II.2.2)Kitas (-i) šio pirkimo BVPŽ kodas (-ai)45300000 Pastatų įrengimo darbai
45310000 Elektros instaliacijos montavimo darbai
45311200 Elektros įrengimo darbai
45331000 Šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo įrengimo darbai
Elektrotechnikos ir oro kondicionavimo įrangos įrengimo darbai:
– statybviečių įrengimas,
– elektrotechnikos įrengimas (elektra, apšvietimas, priešgaisrinė sauga, prieigos kontrolė, stebėjimas vaizdo kameromis, kabeliai, kompiuterių kabeliai),
– oro kondicionavimo įrangos įrengimas (energijos matavimo įranga, karšto vandens ruošimo elementai, vamzdžiai, vožtuvai, izoliacija, ortakiai, oro paskirstymas, oro kondicionavimas, santechnika, sanitarinė įranga).
II.2.1)Pavadinimas:Pirkimo dalies Nr.: 4
II.2.2)Kitas (-i) šio pirkimo BVPŽ kodas (-ai)45421141 Pertvarų montavimas
44112300 Pertvaros
44112310 Pertvarų sienelės
45421152 Pertvarų (sienelių) montavimas
Mobiliųjų pertvarų įrengimas ir remontas: įvairių tipų pertvarų pagrindiniai darbai, pirkimas, pristatymas ir montavimas.
II.1)L-għan tal-ksib
II.1.1)Titlu:
Xogħlijiet ta' żvilupp, ta' restawr u ta' tiswija fil-binjiet tal-Qorti tal-Ġustizzja tal-Unjoni Ewropea
Numru ta' referenza: COJ-PROC-19/026
II.1.2)Kodiċi ewlieni CPV45000000 Xogħol tal-kostruzzjoni
II.1.4)Deskrizzjoni qasira:
L-għan ta' dan il-kuntratt jikkonsisti mit-twettiq tax-xogħlijiet relatati, minn naħa, mal-iżvilupp u r-restawr tal-elementi magħluqa u mgħottija kif ukoll l-ikkompletar u, min-naħa l-oħra, mal-installazzjoni ta' tagħmir tekniku elettriku u HVAC kif ukoll il-ħitan diviżorju mobbli tal-binjiet li l-Qorti tal-Ġustizzja tal-Unjoni Ewropea tokkupa jew ser tokkupa.
— lott 1: elementi magħluqa u mgħottija,
— lott 2: ikkompletar,
— lott 3: installazzjonijiet ta' tagħmir tekniku elettriku u HVAC,
— lott 4: ħitan diviżorju mobbli.
II.1.6)Informazzjoni dwar il-lottijietDan il-kuntratt huwa maqsum f’lottijiet: iva
II.2)Deskrizzjoni
II.2.1)Titlu:
Elementi magħluqa u mgħottija
Nru tal-lott: 1
II.2.2)Kodiċi(jiet) addizzjonali tal-VKK45200000 Xogħlijiet għall-kostruzzjoni kompluta jew parzjali max-xogħol ta’ l-inġinerija ċivili
45260000 Xogħlijiet tas-suqfa u xogħlijiet oħrajn speċjali tas-sena tal-kostruzzjoni
II.2.4)Deskrizzjoni tal-akkwist:
Żvilupp u tiswija tal-elementi magħluqa u mgħottija:
— ix-xogħol,
— installazzjoni tas-siti tal-kostruzzjoni (ħitan diviżorju, miżuri ta' protezzjoni, falki, krejn, pjattaformi tal-irfigħ, skart),
— demolizzjoni, xogħol strutturali u toroq pubbliċi (demolizzjoni, ftuħ, drenaġġi, ċaqliq tal-ħamrija, xogħlijiet tat-toroq pubbliċi, faċċata tal-ġebel, bini, illixxar tas-siment),
— soqfa (elementi minerali, kumpless tal-impermeabbiltà).
II.2.1)Titlu:Nru tal-lott: 2
II.2.2)Kodiċi(jiet) addizzjonali tal-VKK45400000 Xogħol tat-tkomplija ta’ bini
45420000 Xogħlijiet ta’ l-istallazzjoni ta’ l-injam u tal-mastrudaxxa
45421143 Xogħol ta’ stallazzjoni ta’ dendini
45430000 Xogħol tal-kisi ta’ l-art u l-ħitan
Żvilupp u tiswija tal-elementi fl-oqsma tal-ikkompletar:
— installazzjoni tas-siti tal-kostruzzjoni (miżuri ta' protezzjoni, falki, krejn biċ-ċineg, krejn, pjattaformi tal-irfigħ),
— xogħlijiet tal-mastrudaxxa u kostruzzjoni tal-metall (twieqi, kostruzzjoni tal-metall, strutturi, kisjiet u muntaturi tal-metall),
— xogħlijiet tal-mastrudaxxa għal ġewwa (kull tip ta' bieb, serratura, kull tip ta' oġġetti u tagħmir tal-bieb),
— xogħlijiet interni (soqfa foloz, ħajt diviżorju tal-ġibs),
— kisjiet (tal-art, tal-ħajt u tas-saqaf),
— tendini u umbrelel tax-xemx (blajnds u films).
Installazzjonijiet ta' tagħmir tekniku elettriku u HVAC
Nru tal-lott: 3
II.2.2)Kodiċi(jiet) addizzjonali tal-VKK45300000 Xogħol ta’ l-istallazzjoni fil-bini
45310000 Xogħol ta’ l-istallazzjoni ta’ l-elettriku
45311200 Xogħol tal-apparati elettriċi
45331000 Xogħol ta’ stallazzjoni tas-sħana, ventilazzjoni u ta’ l-arja kkondizzjonata
Installazzjonijiet ta' tagħmir tekniku elettriku u HVAC:
— l-installazzjoni tas-siti tal-kostruzzjoni,
— installazzjonijiet tekniċi elettriċi (elettriku ġenerali, provvista ta' dawl, sigurtà kontra n-nar, kontroll tal-aċċess, sorveljanza bil-vidjow, tqegħid ta' kejbils, tqegħid ta' kejbils għall-kompjuters),
— installazzjonijiet tekniċi HVAC (elementi tal-kejl tal-enerġija, elementi tal-ilma sħun għas-sanità, tubi, valvoli, iżolament, xaftijiet, tixrid tal-arja, arja kundizzjonata, plaming, faċilitajiet sanitarji).
II.2.1)Titlu:Nru tal-lott: 4
II.2.2)Kodiċi(jiet) addizzjonali tal-VKK45421141 Stallazzjoni tad-diviżorji
44112300 Diviżorji
44112310 Ħitan diviżorji
45421152 Stallazzjoni ta’ ħitan diviżorji
Żvilupp u tibdil tal-ħitan diviżorju mobbli: xogħol, xiri, kunsinna u mmaniġġjar tat-tipi differenti ta' ħitan diviżorju.