Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Építési beruházás - 401830-2019
Magyarország-Budapest: Stadion építése
2019/S 164-401830
Tájékoztató az eljárás eredményéről
A közbeszerzési eljárás eredménye
Építési beruházás
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
2020. évi EB kiegészítő tervezés és kivitelezés
Hivatkozási szám: EKR000472782019
II.1.2)Fő CPV-kód
45212224 Stadion építése
II.1.4)Rövid meghatározás:
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45000000 Építési munkák
45110000 Épületbontás és bontási munka, földmunka
45210000 Magasépítési munka
45212220 Többcélú sportlétesítmények építése
71220000 Építészeti tervezési szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
A 2020. évi labdarúgó Európa-bajnokság budapesti mérkőzéseinek megrendezéséhez szükséges egyes kiegészítő építési, szerelési és létesítési munkák megvalósítására irányuló tervezési és kivitelezési feladatok ellátása. A munkákat az Európa-bajnokság eseményeihez igazodva, két ütemben kell elvégezni.
A munkálatok érintik a Nyugati és a Keleti parkot, a stadion közvetlen környezetét és a stadion belső médiaterületeit.
A Nyugati parkrész területe multifunkcionális térként működik. Gyermekjátszótér, pihenőpark, pavilonok, sportolási lehetőségek, árusító helyek szolgálják az idelátogatókat, ideiglenes időszakokban szabadtéri rendezvényterületek alakíthatók ki.
A Keleti parkrész területe is multifunkcionális térként működik. Gyermekjátszótér, pihenőpark, pavilonok, árusító helyek szolgálják az idelátogatókat, ideiglenes időszakokban szabadtéri rendezvényterületek alakíthatók ki.
Kiemelt feladat a Dromosz felújítása: a szobrok és a pilonok méltó módon való felújítása. A Dromosz belső területén egy rekortán futókör kerül elhelyezésre.
A stadion közvetlen környezetét a legutolsó kiviteli tervekhez képest kis mértékben át kell alakítani és össze kell hangolni az EURO2020 rendezvény által igényelt feltételekkel. Itt elsősorban a telekhatár-menti beléptetési rendszerek területét kell biztosítani. Továbbá biztosítani kell a Keleti és Nyugati park infrastrukturális kapcsolatát.
A stadion bejárati és parkoló szintjén (+-0,00 m) biztosítani szükséges egy max. 220 fő befogadására képes ideiglenes médiaterületet. Ez a terület csak EURO2020 és más hasonló volumenű rendezvények esetén épül ki.
A tervezési és kivitelezési feladatok során különösen az alábbiakat kell elvégeznie az ajánlattevőnek:
— a szükséges tervek, így különösen az engedélyezési és kiviteli tervek, valamint megvalósulási tervek elkészítése
— bontási munkák és építési munkák
— akadálymentesítés
— közműfejlesztés
— közlekedési kapcsolatok
— elektromos munkák
— tájépítészeti feladatok
A részletes közbeszerzési műszaki leírást, a feladatokat és a hozzá tartozó mennyiségeket a közbeszerzési dokumentumok (jóváhagyási
Dokumentáció) tartalmazzák. Ajánlattevő feladata kiterjed a közbeszerzési dokumentumokban meghatározott valamennyi feladatra.
A Puskás Aréna tágabb környezetében komplex városfejlesztési program valósul meg. Első ütemben a több mint 100 ezer négyzetméteres - nagyjából négy Hősök terének megfelelő - terület rehabilitációjával egy új, több hektáros park épül be a modern városi élettérbe, amely kiegészülve egyebek között egy street workout pályával, illetve egy játszótérrel kiszolgálja a főváros és a városrész rekreációs és sport igényeit, megfelelő környezetet teremt a sportszakmai és kulturális élet számára. A felelős fejlesztés magában foglalja az Aréna tágabb környezetében lévő védett értékek megóvását: kulturális örökségünk részét méltó módon építjük újjá.
A fejlesztésnek köszönhetően Zugló és Budapest hosszú évtizedekre válik szebbé, zöldebbé, élhetőbbé.
A fejlesztés második üteme a 2020-as labdarúgó Eb budapesti mérkőzéseinek megrendezéséhez szükséges munkálatokat foglalja magában, így egyebek között szabadtéri rendezvényterületek, szurkolói zónák kialakítását, illetve ideiglenes médiaközpont létrehozását.
A szerződés összértékére a forrást a Magyar Közlöny július 18-ai számában megjelent, 1425/2019. (VII.18.) számú, a terület városfejlesztési feladataira és a 2020-as labdarúgó Eb megrendezéséhez szükséges, legfeljebb 11,1 milliárd forint keretösszegről rendelkező kormányhatározat biztosítja.