Bunús dlí:
Treoir 2014/24/AE
II.1)Raon feidhme an tsoláthair
II.1.1)Teideal:
Breithnithe ón talamh maidir le bailíochtú (GBOV) maidir le táirgí talún domhanda Copernicus.
II.1.2)Príomhchód CPV48810000 Information systems
II.1.4)Cur síos achomair:
Tá clár Eorpach um fhaireacháin dhomhanda Copernicus (ar a dtugadh GMES roimhe seo, faireachán domhanda don chomhshaol agus don tslándáil) ina chéim oibriúcháin tar éis ghlacadh chlár oibríochtaí tosaigh 2011–2013 GMES. Tá an chomhpháirt um thalamh domhanda, arna sainiú i mbeagán focal mar 'thalamh domhanda', nó tríd an acrainm GL, curtha in áirithe mar chomhpháirt den tseirbhís faireacháin talún, ceann den 2 sheirbhís a sainaithníodh maidir le cur chun feidhme oibriúcháin an rialacháin thuasluaite.
Is é cuspóir an chonartha seo bailiú córasach agus dáileadh na mbreithnithe ón talamh a bhunú agus a oibriú le haghaidh na táirgí talún EO a bhailíochtú arna nginiúint faoi chuimsiú chomhpháirt na talún domhanda. Eagraítear gníomhaíochtaí an chonartha ina mbeart aonair.
II.1.5)Luach iomlán meastaLuach gan CBL san áireamh: 4 000 000.00 EUR
II.1.6)Faisnéis faoi bheartaTá an conradh seo roinnte ina bhearta: níl
II.2)Cur síos
II.2.2)Cód(Cóid) CPV breise35631200 Observation satellites
II.2.4)Cur síos ar an soláthar:
Féach ar an seoladh Idirlín atá curtha ar fáil in Alt I.3.