Meddelande om upphandling
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:
Konferensbyråtjänster 2023
Referensnummer: LTU-222-2023
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod55120000 Mötes- och konferenstjänster på hotell
II.1.4)Kort beskrivning:
Luleå tekniska universitet (LTU) upphandlar ett ramavtal avseende konferensbyråtjänster till samtliga campusorter; Luleå, Skellefteå, Piteå och Kiruna.
II.1.5)Uppskattat totalt värdeVärde exkl. moms: 48 000 000.00 SEK
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)55120000 Mötes- och konferenstjänster på hotell
63000000 Kringtjänster för transporter; resebyråtjänster
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen: