Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Valtori - IT-konsultointi 2021-2025 (DPS) - Käyttäjätuen jatkuvat palvelut asiakasvirastoille
Referenznummer der Bekanntmachung: Valtori/347/04 02/2022
II.1.2)CPV-Code Hauptteil72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
ankintayksikkö pyytää tarjoustanne käyttäjätuen jatkuvista palveluista asiakasvirastoille tämän tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti.
Kilpailutus koskee sopimuskautta. Toimeksiannoista sovitaan sopimuskauden aikana.
Hankinnan kohteen kuvaus ja vähimmäisvaatimukset on kuvattu tässä tarjouspyynnössä ja sen liitteissä.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)72600000 Computerunterstützung und -beratung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Hankintayksikkö pyytää tarjoustanne käyttäjätuen jatkuvista palveluista asiakasvirastoille tämän tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti.
Hankinnan ennakoitu arvo sopimuskaudella ilman arvonlisäveroa (ALV 0 %) on 5 000 000 - 8 000 000 €.
Hankintayksikkö ei sitoudu minimihankintamäärään.
Ilmoitus tehdystä sopimuksesta
Hankintamenettelyn tulokset
Oikeusperusta:
Direktiivi 2014/24/EU
I kohta: Hankintaviranomainen
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Viitenumero: Valtori/347/04 02/2022
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi72000000 Tietotekniset palvelut: neuvonta, ohjelmistojen kehittäminen, Internet ja tuki
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
II.1.6)Osia koskevat tiedotTämä sopimus on jaettu osiin: ei
II.2)Kuvaus
II.2.2)CPV-lisäkoodi(t)72600000 Tietotekniset tuki- ja neuvontapalvelut
II.2.4)Kuvaus hankinnasta: