Dienstleistungen - 407450-2021
Ungarn-Budapest: Planungsleistungen im Bauwesen
2021/S 153-407450
Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Dienstleistungen
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Környe elkerülő út tervezése
Referenznummer der Bekanntmachung: EKR000512192021
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Környe elkerülő út megvalósítása, tanulmányterv, KBHV és KHT elkészítése, környezetvédelmi engedélyek megszerzése.
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
71356400 Technische Planungsleistungen
90700000 Dienstleistungen im Umweltschutz
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Környe elkerülő út és kapcsolódó létesítményeinek megvalósítása érdekében a tanulmányterv (TT), közlekedésbiztonsági hatástanulmány (KBHV), környezeti hatástanulmány (KHT) elkészítése, illetve a környezetvédelmi engedélyek megszerzése.
Környe elkerülő út három útkategóriájú, de összefüggő szakaszra osztható.
Környe dél-keleti elkerülő út:
A 8135. j. és a 8119. j. utat köti össze, Környét dél-keletről elkerülve, összesen körülbelül 4,5 km hosszban. A dél-keleti elkerülő út a 8135. j. útból délre kiválva, kb. 1,3 km hosszban a tervezett Tatabánya déli elkerülő úttal (az 1. sz. főút távlati, új nyomvonala) halad egy nyomvonalon, ezért 1,3 km hosszban, 2x1 sávos (2x2 sávos kialakítás szükségességét is vizsgálni kell) első rendű főúti paraméterekkel tervezendő, a Tatabánya déli elkerülő út nyomvonalából kiválva további kb. 3,2 km hosszban halad tovább a 8119. j. útba csatlakozva. Ezen szakaszt 2x1 sávos mellékúti paraméterekkel kell vizsgálni. A távlat Tatabánya déli elkerülő úti kiválásánál a Rehling Konrád, régi szénszállító út bekötését is figyelembe kell venni, 2x1 sávos mellékúti paraméterekkel, kb. 2,0 km hosszban, ezen tervezendő bekötőút kb. 1,2 km új nyomvonalon vezetett szakasz, 0,8 km pedig a meglévő egykori szénszállító út felújítandó szakasza. A Környe dél-keleti elkerülő 8119. j. úti végcsomópontja szintén körforgalmú csomópontként került a korábbiakban megtervezésre.
Környe észak-keleti elkerülő út:
A 8119. j. utat köti össze a 8135. j. úttal, Környét észak-keletről elkerülve, összesen körülbelül 0,8 km hosszban. A Környe észak-keleti elkerülő út teljes hosszban a tervezett Tatabánya déli elkerülő úttal, azaz az 1. sz. elsőrendű főúttal, s egyben a távlati, tervezett 812. sz. főúttal is egy nyomvonalon halad, ezért 0,8 km hosszban 2x1 sávos (2x2 sávos kialakítás szükségességét is vizsgálni kell) első rendű főúti paraméterekkel tervezendő. A megvalósíthatósági tanulmányban az 1. sz. főút új, távlati nyomvonala kétféleképpen került megtervezésre, szakmailag az 1. sz. főútvonal megtörése nélküli nyomvonal támogatott, ami a 8119. j. út kb. 0,9 km korrekciójával, 2x1 sávos, első rendű főúti és kb. 0,3 km 2x1 sávos, mellékúti új nyomvonalon történő kialakításával jár.
Környe észak-nyugati elkerülő út:
8119. j. utat köti össze a 8154. j. úttal, összesen, mintegy 3,3 km hosszban. A Környe észak-nyugati elkerülő út, egyben a távlati 812. sz. másodrendű főúttal halad közös nyomvonalon, ezért 2x1 sávos, másodrendű főúti paraméterekkel történő kialakítást javasolt figyelembe venni.