Правно основание:
Регламент (ЕС, Евратом) № 2018/1046
Раздел І: Възлагащ орган
II.1)Обхват на обществената поръчка
II.1.1)Наименование:
Ежедневни услуги за медиен мониторинг и анализ, Нидерландия
Референтен номер: COMM/AWD/2019/784
II.1.2)Основен CPV код92400000 Услуги на информационни агенции
II.1.4)Кратко описание:
Целта е да се предостави своевременно, актуално изложение на ежедневната информация, под формата на прегледи на пресата, по отношение на начина, по който темите, отнасящи се до Европейския парламент и до Европейския съюз, са представени в медиите. Генерална дирекция за комуникации на Европейския парламент се стреми да гарантира, че има възможно най-добрите знания за покритието на медиите в ЕС по теми, свързани с Европейския съюз, Европейския парламент и дейностите на своя председател и членовете Европейския парламент. Анализът на медиите ще помогне в крайна сметка на ЕП да представя по-добре политиките на ЕС на гражданите на ЕС и на специфични целеви аудитории. За да постигне това, ЕП разчита отчасти на външни експертни познания и помощ.
Услугите ще бъдат предоставени от външен екип, чрез глобалната платформа за медиен мониторинг и анализ на Европейския парламент (наричана оттук нататък EPMM) директно до получателите.
II.1.5)Прогнозна обща стойностСтойност, без да се включва ДДС: 500 000.00 EUR
II.1.6)Информация относно обособените позицииНастоящата поръчка е разделена на обособени позиции: не
II.2)Описание
II.2.4)Описание на обществената поръчка:
Европейският парламент стартира тази процедура с цел възлагане на 1-годишен рамков договор за ежедневен мониторинг на печатната преса (национална/регионална), аудиовизуалните медии (радио, телевизия) и основните онлайн (Интернет) медии.
Legal Basis:
Regulation (EU, Euratom) No 2018/1046
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Daily Media Monitoring and Analysis Services for the Netherlands
Reference number: COMM/AWD/2019/784
II.1.2)Main CPV code92400000 News-agency services
II.1.4)Short description:
The purpose is to provide a timely, up-to-date compendium of daily information, in the form of press reviews,about the way in which topics of relevance to the European Parliament and the European Union are reported in the media. The European Parliament's Directorate-General for Communication is seeking to ensure it has the best possible knowledge of the media coverage across the EU on topics related to the European Union, the European Parliament and the activities of its President and MEPs. Media analysis will ultimately help the EP to better communicate EU policies to EU citizens and specific target audiences. In order to achieve this, the EP relies partly on external expertise and assistance.
The services will be delivered by the external team via the global media monitoring and analysis platform of the European Parliament (hereafter EPMM) directly to the recipients.
II.1.5)Estimated total valueValue excluding VAT: 500 000.00 EUR
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.4)Description of the procurement:
The European Parliament launches this procedure aiming to award a 1 year framework contract for daily monitoring of written press (national/regional), audiovisual media (radio, TV) and the main online (Internet) media.
Juridiskais pamats:
Regula (ES, Euratom) Nr. 2018/1046
I iedaļa: Līgumslēdzēja iestāde
II.1)Iepirkuma apjoms
II.1.1)Nosaukums:
Ikdienas plašsaziņas līdzekļu pārraudzības un analīzes pakalpojumi Nīderlandei
Atsauces numurs: COMM/AWD/2019/784
II.1.2)Galvenās CPV kods92400000 Ziņu aģentūru pakalpojumi
II.1.4)Īss apraksts:
Mērķis ir nodrošināt savlaicīgu jaunākās ikdienas informācijas kopsavilkumu plašsaziņas līdzekļu apskata veidā par to, kā ar Eiropas Parlamentu un Eiropas Savienību saistītas tēmas tiek atspoguļotas plašsaziņas līdzekļos. Eiropas Parlamenta Komunikācijas ģenerāldirektorāts vēlas nodrošināt, ka tam ir labākās iespējamās zināšanas par to, kā plašsaziņas līdzekļos visā ES tiek atspoguļotas tēmas, kas saistītas ar Eiropas Savienību, Eiropas Parlamentu un tā priekšsēdētāja un Eiropas Parlamenta deputātu darbībām. Plašsaziņas līdzekļu analīze galu galā palīdzēs EP labāk sniegt informāciju par ES politiku ES iedzīvotājiem un konkrētām mērķauditorijām. Lai sasniegtu šo mērķi, EP daļēji paļaujas uz ārējiem ekspertiem un ārējo palīdzību.
Pakalpojumus tieši saņēmējiem sniegs ārējā grupa, izmantojot Eiropas Parlamenta pasaules plašsaziņas līdzekļu monitoringa un analīzes platformu (turpmāk “EPMM” (European Parliament Media Monitoring)).
II.1.5)Paredzamā kopējā vērtībaVērtība bez PVN: 500 000.00 EUR
II.1.6)Informācija par daļāmLīgums ir sadalīts daļās: nē
II.2)Apraksts
II.2.4)Iepirkuma apraksts:
Eiropas Parlaments izsludina šo procedūru ar mērķi piešķirt 1 gada pamatnolīgumu attiecībā uz drukātās preses (valsts/reģionālās), audiovizuālo plašsaziņas līdzekļu (radio, TV) un galveno tiešsaistes (interneta) plašsaziņas līdzekļu ikdienas pārraudzību.
Meddelande om upphandling
Rättslig grund:
Förordning (EU, Euratom) nr 2018/1046
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:
Tjänster avseende daglig mediebevakning och medieanalys för Nederländerna
Referensnummer: COMM/AWD/2019/784
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod92400000 Nyhetsbyråtjänster
II.1.4)Kort beskrivning:
Syftet är att tillhandahålla ett lägligt, aktuellt kompendium med daglig information i form av pressöversikter om hur frågor av relevans för Europaparlamentet och Europeiska unionen rapporteras i medierna. Europaparlamentets generaldirektorat för kommunikation avser se till att det har bästa möjliga kunskap om mediernas täckning runt om i EU av frågor med anknytning till Europeiska unionen, Europaparlamentet och den verksamhet som bedrivs av dess talman och ledamöterna av Europaparlamentet (Member of the European Parliament – MEP). Medieanalys kommer i slutändan att hjälpa Europaparlamentet att bättre förmedla EU:s politik till EU-medborgare och specifika målgrupper. För att uppnå detta förlitar sig Europaparlamentet delvis på extern expertis och externt stöd.
Tjänsterna ska levereras en extern grupp, direkt till mottagarna, via Europaparlamentets plattform för global mediebevakning och medieanalys, (nedan kallat EPMM - European Parliament Media Monitor Platform).
II.1.5)Uppskattat totalt värdeVärde exkl. moms: 500 000.00 EUR
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen:
Europaparlamentet inleder detta förfarande i syfte att tilldela ett ramavtal på 1 år för daglig bevakning av tryckta medier (nationella/regionala), audiovisuella medier (radio, tv) och de huvudsakliga onlinemedierna (internet).