II.1)Opis
II.1.1)Naziv predmeta nabave koji je dodijelio javni naručitelj:
Revizija zgrada Europskog parlamenta u svrhu unaprjeđenja pristupačnosti za osobe smanjene pokretljivosti, osobito za osobe s oštećenjem vida ili sluha
II.1.2)Vrsta ugovora i mjesto izvođenja radova, isporuke robe ili pružanja uslugaUsluge
Kategorija usluge br. 12: Arhitektonske usluge; inženjerske usluge i integrirane inženjerske usluge; prostorno planiranje i usluge krajobraznog inženjeringa; srodne znanstvene i tehničke savjetodavne usluge; usluge tehničkog ispitivanja i analize
Glavno mjesto ili lokacija radova, isporuke robe ili pružanja usluga: Bruxelles, Luxembourg, Strasbourg (kao i svi gradovi u državama članicama Europske unije u kojima se nalaze informativni uredi i podružnice Europskog parlamenta).
NUTS kod
II.1.4)Podaci o okvirnom sporazumuOkvirni sporazum s jednim gospodarskim subjektom
Trajanje okvirnog sporazuma
Trajanje u mjesecima: 48
Procijenjena ukupna vrijednost nabave za ukupno razdoblje trajanja okvirnog sporazuma
Procijenjeni troškovi bez PDV-a:
Raspon: od 1 300 000 do 1 600 000 EUR
II.1.5)Kratak opis ugovora ili nabave(a)
A) Revizija zgrada Europskog parlamenta (lokacije u Bruxellesu, Luxembourgu i Strasbourgu) u svrhu unaprjeđenja pristupačnosti zgradama Europskog parlamenta za osobe smanjene pokretljivosti (OSP), osobito za osobe s oštećenjem vida ili sluha te u svrhu poboljšanja pokretljivosti tih osoba unutar navedenih zgrada.
B) Revizija vanjskih uredskih zgrada Europskog parlamenta (informativni uredi i podružnice) koje se nalaze u državama članicama Europske unije, u svrhu unaprjeđenja pristupačnosti zgradama Europskog parlamenta za osobe smanjene pokretljivosti, osobito za osobe s oštećenjem vida ili sluha te u svrhu poboljšanja pokretljivosti tih osoba unutar navedenih zgrada.
C) Studija za postavljanje, u Strasbourgu, centra za osobe s oštećenjem vida.
D) Sastavljanje općeg priručnika (vade mecum) za svaku lokaciju, koji treba biti standardni dokument koji će se koristiti za planiranje i ocjenjivanje aktivnosti koje će se provesti u zgradama Europskog parlamenta na predmetnoj lokaciji.
E) Sastavljanje vodiča za pristupačnost zgradama za svaku lokaciju, za pristup korisnika zgradama Europskog parlamenta na predmetnoj lokaciji.
F) Sastavljanje, jednostavnim jezikom, informativnih letaka za posjetitelje i zainteresirane strane o projektima pristupačnosti Europskog parlamenta.
G) Predlaganje sredstava komunikacije o projektima Europskog parlamenta u području pristupačnosti za osobe s invaliditetom, unutar i izvan zgrada Europskog parlamenta.
H) Zadaci s pojedinačnom cijenom koji nisu izričito navedeni u prethodnim točkama A)–G), a koji su povezani s predmetom ovog ugovora kako je određeno u članku 3.8. tehničkih specifikacija.
Revizije u prethodnim točkama A) i B) odnose se na zgrade koje trenutačno koristi ili će ih koristiti Europski parlament tijekom trajanja ugovora. Te revizije također mogu biti namijenjene zgradama koje Europski parlament nabavi tijekom trajanja ugovora te će, ako je to primjenjivo, biti u okviru zadatka s pojedinačnom cijenom.
II.1.6)Jedinstveni rječnik javne nabave (CPV)71000000 Arhitektonske, građevne, tehničke i inspekcije usluge
II.2)Količina ili opseg predmeta nabave
II.2.1)Ukupna količina ili opseg:Procijenjeni troškovi bez PDV-a:
II.2.2)Podaci o opcijamaOpcije: ne