Il-bażi ġuridika:
Direttiva 2014/24/UE
II.1)L-għan tal-ksib
II.1.1)Titlu:
Il-provvista ta' profilometru 3D bil-lejżer li se jkun użat għall-analiżi ta' materjal nukleari.
Numru ta' referenza: JRC/KRU/2017/G.III.8/0112/OC.
II.1.2)Kodiċi ewlieni CPV38126000 Apparat għall-osservazzjoni tas-superfiċi
II.1.4)Deskrizzjoni qasira:
Il-JRC ta' Karlsruhe jippjana x-xiri ta' profilometru 3D bil-lejżer.
Il-profilometru 3D se jikkontribwixxi lejn diversi oqsma ta' riċerka tal-JRC ta' Karlsruhe, b'mod partikolari:
— l-ikkaratterizzar ta' fenomeni ta' korrożjoni tal-wiċċ għall-istabilità ta' fjuwil nukleari moħli,
— id-determinazzjoni tal-karatteristiċi mekkaniċi u termodinamiċi tad-dijossidu tal-uranju u materjali oħrajn tal-fjuwil,
— l-identifikazzjoni ta' marki tas-swaba topoloġiċi ta' fjuwil nukleari għal skopijiet forensiċi.
Ix-xiri se jkopri l-kunsinna tat-tagħmir, it-taħriġ u l-perijodu ta' garanzija ta' 24 xahar.
II.1.5)Stima tal-valur totaliValur mingħajr VAT: 150 000.00 EUR
II.1.6)Informazzjoni dwar il-lottijietDan il-kuntratt huwa maqsum f’lottijiet: le
II.2)Deskrizzjoni
II.2.2)Kodiċi(jiet) addizzjonali tal-VKK38126000 Apparat għall-osservazzjoni tas-superfiċi
38636100 Lasers
38510000 Mikroskopji
II.2.4)Deskrizzjoni tal-akkwist: