2. AK a Közbesz. Hatóság útmutatója alapján (KÉ 2016. évi 147. sz., 2016.12.21.) a mennyiségi részszemp. (ár) esetében fordított arányosítás, a 2.1.-2.3. sz. minőségi résszemp. esetében egyenes arányosítás,pontszámok:0-10 között.
A 2.1.-2.3. sz. minőségi részszemp.:max 60 hónap többlettapaszt.,mely a max 10 pontot kapja.0 hónap többlet esetén AT a min. 0,00 pontot kapja.
3. AK legkésőbb a szerz.kötés időpontjára részenként min. 60 millió Ft/év és 20 millió Ft/káresemény mértékű érvényes tervezői tevékenységre vonatkozó felelősségbizt-i szerz.-t ír elő
4. A szerz.kötés feltétele:
— a felhívás (AF) III.1.3) M/2.1. és 2.2 pont szerinti szakemberek rendelkezzenek a 266/2013. (VII.11.) Kr. szerinti KÉ-K, az alábbi (vagy azzal egyenértékű) érvényes tervezői jogosultsággal,továbbá az MMK névjegyzékében ilyen jogosultsággal szerepeljenek,
— az AF III.1.3) M/2.3. szerinti szakem. rend. a 297/2009. (XII.21.) Kr. 1. sz. melléklete szerinti 1.2. (levegőtisztaság-védelem) és/vagy 1.3. (víz- és földtani közeg védelem) és/vagy 1.4. (zaj- és rezgésvédelem) szakértői részterületen a szakértői jogosultság megállapításához a Korm. rendelet 2. sz. melléklete szerinti végzettséggel,
— az AF III.1.3) M/2.4. szerinti szakem. rendelkezzen a 297/2009. (XII.21.) Kr. 1. sz. melléklete szerinti 2.1. (élővilág védelem) és/vagy 2.2. (földtani természeti értékek és barlangok védelme) szakértői részterületen a szakértői jogosultság megállapításához a Korm. rendelet 2. sz. melléklete szerinti végzettséggel.