2. Zamawiający wyklucza Wykonawcę z postępowania w przypadkach określonych w:
a) art. 108 ust. 1 ustawy prawo zamówień publicznych,
b) art. 109 ust. 1 pkt 1), pkt 4) ustawy prawo zamówień publicznych.
c) art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego.
d) art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1) w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1).
5. Z zastrzeżeniem pkt. 6 poniżej komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia w zakresie wymiany informacji oraz przekazywania dokumentów lub oświadczeń między zamawiającym a wykonawcą, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, tj. poczty elektronicznej. Osobą uprawnioną do porozumiewania się z Wykonawcami od poniedziałku do piątku w godzinach od 09:00 do 15:00 (za wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy) Klaudiusz Nadolny, email: biuro@amicus-druk.eu)