Tjenesteydelser - 413152-2023
Danmark-Odense: Rengøring
2023/S 129-413152
Udbudsbekendtgørelse
Tjenesteydelser
Retsgrundlag:
Direktiv 2014/24/EU
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Rengøringsservice - TV 2 Danmark A/S
II.1.2)Hoved-CPV-kode
90910000 Rengøring
II.1.4)Kort beskrivelse:
Rengøringsservice på lokationer under TV 2 Danmark A/S. Rengøringsservice omfatter løbende indvendig lokalerengøring, herunder rengøring af studier, redaktionslokaler samt lejlighed/værelser og rengøringsrelaterede serviceopgaver. Der udføres rengøring i både dag- og nattetimer samt lør-, søn- og helligdage. Opgaven udbydes i 2 delaftaler. Delaftale 1 omfatter lokationerne beliggende i Odense og Århus. Delaftale 2 omfatter lokationerne beliggende i København.
Rengøringsservice bliver på nuværende tidspunkt udført af eksterne leverandører (udbuddets omfang fremgår af Bilag A i KB2 Udbudsbetingelser).
Kontraktbilag 3: Kravspecifikation indeholder en uddybende beskrivelse af den udbudte ydelse.
II.1.5)Anslået samlet værdi
II.1.6)Oplysninger om delkontrakter
Kontrakten er opdelt i delkontrakter: ja
Der kan afgives bud på alle delaftaler
II.2)Beskrivelse
II.2.1)Betegnelse:
Rengøringsservice Odense og Århus
Delkontraktnr.: Delaftale 1
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)
90911100 Rengøring af lokaler
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet:
Rengøringsservice på lokationer under TV 2 Danmark A/S. Rengøringsservice omfatter løbende indvendig lokalerengøring, herunder rengøring af studier, redaktionslokaler samt lejlighed/værelser og rengøringsrelaterede serviceopgaver. Der udføres rengøring i både dag- og nattetimer samt lør-, søn- og helligdage.
Delaftale 1 omfatter lokationerne beliggende i Odense og Århus.
Rengøringsservice bliver på nuværende tidspunkt udført af eksterne leverandører (udbuddets omfang fremgår af  Bilag A til nærværende udbudsbetingelser).
Rengøringsservice København
Delkontraktnr.: Delaftale 2
Rengøringsservice på lokationer under TV 2 Danmark A/S. Rengøringsservice omfatter løbende indvendig lokalerengøring, herunder rengøring af studier, redaktionslokaler samt lejlighed/værelser og rengøringsrelaterede serviceopgaver. Der udføres rengøring i både dag- og nattetimer samt lør-, søn- og helligdage. Delaftale 2 omfatter lokationerne beliggende i København.
Rengøringsservice bliver på nuværende tidspunkt udført af eksterne leverandører (udbuddets omfang fremgår af Bilag A ti KB2 Udbudsbetingelser).