Szolgáltatások - 413787-2019
Magyarország-Budapest: Építészeti tervezési szolgáltatások
2019/S 169-413787
Tájékoztató az eljárás eredményéről
A közbeszerzési eljárás eredménye
Szolgáltatásmegrendelés
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
60 lakásos önkormányzati lakóépület tervezése
Hivatkozási szám: EKR000124582019
II.1.2)Fő CPV-kód
71220000 Építészeti tervezési szolgáltatások
II.1.4)Rövid meghatározás:
Tervezési szerződés a Bp. XIII. ker. Szent László u. 66–68. szám alatti építési telken építendő 60 lakásos önkormányzati lakóépület tervezési feladatainak elvégzése.
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
71240000 Építészeti, mérnöki és tervezési szolgáltatások
71320000 Mérnöki tervezési szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
A tervezési szolgáltatás a Bp. XIII. ker. Szent László út 66–68. szám alatti építési telken építendő 60 lakásos önkormányzati - passzívház kritériumainak megfelelő - lakóépület tervezési feladatainak ellátására.
Feladatok:
— Építési engedélyezési tervdokumentáció elkészítése és átadása a Megrendelő részére, az építési engedélyezési eljárás lefolytatása
— Kivitelezési tervdokumentáció elkészítése és átadása a Megrendelő részére, szolgáltatói hozzájárulások beszerzése
A tervező a tervezési feladat tárgyát képező építési beruházásra (építményre) vonatkozó árazatlan és árazott költségvetést készít.
Tervezési szolgáltatásba tartozik a szakmai kooperációkon való személyes részvétel (várhatóan hetente 1 alkalommal, a beruházás teljes időszaka alatt), melyre a tervezői művezetésre meghatározott díj érvényesíthető.
Tervezői művezetés
Ajánlattevő köteles az építkezés teljes időtartama alatt minden szakági tervező által rendelkezésre állni tervezői művezetésre. Ennek keretében közreműködik az építészeti-műszaki terveknek megfelelő maradéktalan megvalósítás érdekében, valamint elősegíti a kivitelezés során a tervekkel kapcsolatban felmerült szakkérdések megoldását.
A tervezői művezetés részletes szabályait a Magyar Építész Kamara és a Magyar Mérnöki Kamara által megalkotott szabályzat tartalmazza.
A nyertes ajánlattevő tervezési feladatai és a beruházás paraméterei részletesen a közbeszerzési dokumentumok részét képező műszaki leírásban (Tanulmánytervben) kerülnek kifejtésre.
A Tanulmányterv szerint a kialakított lakások jellemzően 50-75 m2 közötti 2 szobás lakások. Átlagos lakás alapterület 62,5 m2. Mindegyikben van önálló konyha és étkező helyiség. Az épületben 36 m2-nél kisebb garzonlakás nincs, és a lakások átlag alapterülete is meghaladja az 50 m2-t. Az épületben a kért 2 akadálymentes lakás kialakítására van lehetőség.
Feltételes közbeszerzés:
Ajánlatkérő az eljárás tárgyát képező ingatlannal kapcsolatos telekalakítási eljárást jelen eljárás tárgyát képező szerződés feltételének tekinti, azaz a telekalakítási eljárás sikertelenségét olyan eseménynek tekinti, mely az eljárás eredménytelenségét (Kbt. 53. § (5) bek.), illetve a szerződés megkötésének vagy hatálybalépésének meghiúsulását (135. § (12) bek.) okozza.