Det glæder os at kunne fortælle, at den nye version af TED-portalen bliver lanceret den 29. januar 2024 (skal bekræftes!) Er du interesseret i at få information om de nye funktioner og forbedringer og fordelene for brugerne? Gå ind og læs vores artikel – så bliver du klogere på det hele.
There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Tilmelding er åben til vores 4. workshop med TED-genbrugere, den 14. december 2023
Bygge og anlæg - 41421-2023
Danmark-København: Bygge- og anlægsarbejde i forbindelse med rørledninger, kommunikations- og stærkstrømsledninger, med hovedveje, veje, flyvepladser og jernbaner; nivelleringsarbejde
2023/S 015-041421
Bekendtgørelse om indgåede kontrakter – forsyningsvirksomhed
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
PFSP0553 Sporfornyelse Ringsted Station Sporkasseundersøgelser
II.1.2)Hoved-CPV-kode
45230000 Bygge- og anlægsarbejde i forbindelse med rørledninger, kommunikations- og stærkstrømsledninger, med hovedveje, veje, flyvepladser og jernbaner; nivelleringsarbejde
II.1.4)Kort beskrivelse:
I overensstemmelse med reglerne i forsyningsvirksomhedsdirektivet og i henhold til kvalifikationsordning for entreprenører, jf. udbudsbekendtgørelse 2016/S 240-437945, udbyder Banedanmark hermed en kontrakt vedrørende arbejder i forbin-delse med ballastundersøgelser på Ringsted Station. Entreprisen omfatter i hovedtræk følgende arbejder: - Ballastundersøgelser af sporkassen - Optegning af ballastprofiler - Prøvetagning Entreprisen skal udføres i iht. Bilag 2 Hovedtidsplan.
II.1.6)Oplysninger om delkontrakter
Kontrakten er opdelt i delkontrakter: nej
II.2)Beskrivelse
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet: