Tjenesteydelser - 415491-2023
Danmark-Aabenraa: Rengøring
2023/S 130-415491
Udbudsbekendtgørelse
Tjenesteydelser
Retsgrundlag:
Direktiv 2014/24/EU
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Rengøringsservice - SOSU Syd
II.1.2)Hoved-CPV-kode
90910000 Rengøring
II.1.4)Kort beskrivelse:
Rengøringsservice på Social- og Sundhedsskolen Syd. Rengøringsservice omfatter løbende indvendig lokalerengøring og rengøringsrelaterede serviceopgaver. Opgaven udbydes samlet.
Rengøringsservice bliver på nuværende tidspunkt udført af ekstern leverandør (udbuddets omfang fremgår af Bilag A i KB2 udbudsbetingelser).
Kontraktbilag 3: Kravspecifikation indeholder en uddybende beskrivelse af den udbudte Ydelse.
II.1.5)Anslået samlet værdi
II.1.6)Oplysninger om delkontrakter
Kontrakten er opdelt i delkontrakter: nej
II.2)Beskrivelse
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)
90911100 Rengøring af lokaler
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet:
Rengøringsservice bliver på nuværende tidspunkt udført af ekstern leverandør (udbuddets omfang fremgår  Bilag A til nærværende udbudsbetingelser).